Nedeľa 16. Októbra 2011
Autor: Boardlife

0 komentárov

Rišo Tury sa stal víťazom SSP v Košiciach a aj celkovým pohárovým víťazom

Finále Slovenského skateboardového pohára pokračovalo v nedeľu 16.10.2011. Dážď, mraky a zimu sme vymenili za slnko, jasnú oblohu a príjemnejšiu teplotu. Ideálne podmienky na dojazdenie začatej akcie. Pokračovalo sa kvalifikáciou a následnými semifinálovými heatmi.

Z kvalifikácie postupovalo 30 najlepších jazdcov do semifinále. Jazdilo sa zaujímavým spôsobom a to tak, že trojica jazdcov jazdila najprv v starej časti a neskôr sa presunuli do novej časti. Na striedačku jeden heat v novej a jeden v starej časti.

A kto postúpil? Stejskal, Tury, Mrváň, Moravčík, Mihala, Kentoš, Tipanic, Dabóczi, Zápražný, Vartík, Horečný, Pavlačič, Hanečák a ďalší. Dokopy 30 jazdcov. Semifinále prebehlo bez problémov a mali sme možnosť sledovať skateboarding hodný finálového preteku.

Zo semifinále postupovalo 12 najlepších jazdcov do finále a boli to: Richard Tury, Braňo Mrváň, Marek Zápražný, Tomáš Stejskal, Braňo Moravčík, Marek Štefan, Ján Mihala, František Daboczi, Martin Pavlačič, Roman Kentoš, Pepa Tipanic a Michal Horečný.

Finále bolo nadupané, viac v reporte, teraz však výsledky. Prvé miesto v Košiciach a celkovo v pohári si vyjazdil Rišo Tury. Druhý skončil Braňo Mrváň, tretí Marek Zápražný, štvrtý Tomáš Stejskal a piaty Braňo Moravčík.

Nateraz to je všetko. Už čoskoro môžete očakávať full report s fotkami, videom a niekoľkými riadkami textu. Pribudne aj fotogaléria od Kuba Kríža, ako poobhliadnutie sa za finálovým pretekom v Košiciach.

SSP Košice 

 1. Rišo Tury
 2. Braňo Mrváň
 3. Marek Zápražný
 4. Tomáš Stejskal
 5. Braňo Moravčík
 6. Marek Štefan
 7. Janko Mihala
 8. Franitšek Dabóczi
 9. Martin Pavlačič
 10. Roman Kentoš
 11. Pepa Tipanic
 12. Michal Horečný

Best Trick na dvoch prekážkach:

Maťo Pavlačič - nosestall nollie bs heelflip out na wallride
Jirka Hronek - bs flip cez spin v strede parku až na zem

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!