Skate Night: Monuments 3 by Peter Mercell + Skate Contest
Nedeľa 09. Februára 2020
Autor: Boardlife

0 komentárov

Skate Night: Monuments 3 by Peter Mercell + Skate Contest

Skateboardingový projekt Monuments od slovenského skatera a fotografa Peťa Mercella prichádza s tretím pokračovaním. Spolu s kameramanom Martinom Malom a medzinárodným Vans skate tímom v zastúpení Igor Hanečák (SVK), Štěpán Bareš (CZ), Przemek Hippler (PL) precestovali viac než 6000km naprieč Balkánom, navštívili pomníky zo 60.-70. rokov a ako správni skateri z nich spravili spoty.

Abstraktný a futuristický dizajn monumentov, kvalitné triky a jedinečnosť analógovej fotografie – to ti prináša Peťov projekt Skate Monuments. Všetky snímky sú zachytené na legendárny Hasselblad 501 cm, ktorý používali mimo iných americkí kozmonauti po pristáti na mesiaci. Aby toho nebolo málo, filmy vyvolával priamo na mieste. A každý, kto má s fotografiou nejaké skúsenosti vie, že vyvolanie filmu nie je zrovna jednoduchá záležitosť.

Tie najlepšie fotky si môžeš prísť pozrieť do bratislavského Footshopu od 15.2., kedy prebehne aj otvorenie vernisáže. Vystavené budú s unikátnou inštaláciou až do 21.2. tak to nezmeškaj.

Okrem fotografii je projekt zdokumentovaný aj v krátkom filme, ktorý si pustíme aj u nás v Hangairi už v nedeľu 16.2.2020. Pred premietanim nebude chýbať ani skate contest, víťaž best tricku si domov odnesie namakané ceny od Footshopu a Hangairu.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: hangair

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!