V Trnave má v treťom štvrťroku vyrásť drevený park
Piatok 17. Decembra 2021
Autor: Boardlife

0 komentárov

V Trnave má v treťom štvrťroku vyrásť drevený park

Mesto Trnava vypísalo verejné obstarávanie na výstavbu dreveného parku. Celková hodnota zákazky nemá presiahnúť 70tis. € a my sa pýtame, či sa nám to sníva. Drevené parky sa v normálnom svete prestali stavať v rokoch deväťdesiatych z jednoduchého dôvodu: po dvoch rokoch je s nimi amen a zhnijú.

Z betónu sa dá postaviť každý tvar, možnosti dreva sú značne obmedzené. Táto mŕtva technológia u nás však ako vidíme ešte nepovedala svoje posledné slovo. Trnava tak naďalej nebude mať žiaden normálny park. Je nám to veľmi ľúto hlavne kvôli silnej lokálnej scéne. Mesto sa rozhodlo strihať pásku pred voľbami, čím si súčasné vedenie urobí krásne promo, no skateboardingu to vôbec nepomôže. Drevo v indoore je fajn, von sa to robí možno niekde v Bangladéži, čím sa dostávame na úroveň krajín tretieho sveta. Po príklade z Nitry, kde na to idú tak, ako by sa malo a súťažili najprv dizajn, tu vidíme ako sa to robiť nemá. Good idea Slovakia.

Zdroj: https://www.uvo.gov.sk

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: skatepark trnava

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!