Žilina oslávila svoj prvý Go Skateboarding Day
Piatok 17. Júla 2020
Autor: Braza
Foto-video: Marián Hrnčiar
0 komentárov

Žilina oslávila svoj prvý Go Skateboarding Day

V nedeľu 21. júna sa pod Rondlom stretla žilinská skaterská komunita na akcii Braza Rampage. Spolu s lokálmi prišli osláviť Go Skateboarding Day aj skateri z Martina, Ružomberka, Dolného Kubína či Ilavy.

Hoci sa Žilina môže v súčasnosti pochváliť dvomi skateparkami, pre akciu sa organizátori rozhodli zvoliť menej tradičný spot - kultúrny uzol Stanica Žilina-Záriečie. Dominantou eventu bola U-rampa, kde si zajazdili nielen skúsení skateri, ale aj mladé začínajúce talenty. Pre tých, ktorí majú radšej zvuk grindov a slidov, boli k dispozícii dva raily.

Na akcii nechýbala ani dobrá hudba, občerstvenie či drinky. A keďže kreativita je neodmysliteľnou súčasťou skateboardingu, návštevníci sa mohli zapojiť do umeleckého workshopu, vyskúšať si “grip art” či hodiť starej doske nový look. O skvelú atmosféru sa postarali BRAZA skateshop & Co., Michal „Smrťák“ Horečný a hlavne skateri zo Žiliny a okolia.

Besnenie v rampe vyvrcholilo súťažou, ktorá sa jazdila formou jam session. Do contestu sa zapojilo 16 jazdcov, z ktorých nikto neobišiel naprázdno. Svoje skillz ukázali lokálni youngsteri Samko Baláž a Martin Maliaček. Počas dňa najviac zabil týpek z Ružomberka, Lukáš Chalachan, ktorý si z jam session odniesol novú dosku. Všetkých odrovnal štýlovým hardflipom a treflipom z rampy.

Braza Rampage vol.2 je v pláne čoskoro.

Foto: Marián Hrnčiar

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: gsd zilina

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!