Hotzone.tv Park Opening Hintertux 2021
Nedeľa 17. Októbra 2021
Autor: Boardlife

0 komentárov

Hotzone.tv Park Opening Hintertux 2021

17. ročník otváračky prvého ľadovcového snowparku široko ďaleko a hlavne najbližšie od nás zo Slovenska, prebehla koncom septembra. Tešili sme sa neskutočne, keďže minulý rok otváračka kvôli COVID situácii nebola. Ono po slabej zime, keď sa nejazdí toľko, koľko by nohy ráčili, je každá nová možnosť stáť na doske osvietením.

Higlighty:

Chalani z Betterparku na Hintertuxe znova ukázali že aj z mála vedia postaviť skvelé snowpark. Snehových zrážok nebolo veľa tak sa kreaovalo z toho, čo bolo k dispozícii. Na veľký skok, kde sa jazdia Werni Stock Invitational, alebo trojplatformovú a dvojskokovú líniu pre začínajúcich a stredne pokročilých áno. Dať si koncom septembra tri skoky za sebou a pokračovať v parku je niečo úžasné. U nás s to niekedy nepodarí ani celú sezónu. krem skokových platforiem bolo v parku kopec zábavných hipov, skočíkov, quarter, nespočet železa. Všetko skvele vyšejpované a kreatívne postavené.

Začiatkom sezóny nikto z nás rekreačných jazdcov nehrotí veľké veci, skôr sa chce povoziť a znova dostať do tela ten neskutočné feeling na doske. Betterpark na Tuxe tomu tento rok extrémne pomohol. Zábava počas celej jazdy od vrchu až dole. No práve tam čakala dlhá a v celku vysoká rampa. Spomienkami späť o 10 rokov na Hintertux, kde vždy na openingu bola možnosť popumpovať si v rampe. Tentoraz znova.

Top jazdcov bolo niekoľko, no hlavne spoznať všetkých v nových handrách nie je práve najjednoduchšie. Vždy sa okolo prehnal nejaký jazdec vo veľkom štýle. Hlavne na jiboch sa zabíjalo od hora dole. Každopádne Sebbe De Buck, Stale Sandbech, Judd Henkes, Max Preissinger, Kyle Mack, Anika Morgan, Fridtjof Tischendorf a mnoho ďalších. Super bolo vidieť aj kolegov z Čiech nie len za foťákom, ale aj na doske. Šárka Pančochová a hlavne mladý Kuba Hroneš, ktorý si odniesol cenu za Best Rookie. Je super vidieť Kuba ako sa postupne prepracováva dopredu. Dobre si pamätám, ako sa stal víťazom Pleasure Kids Shot, ktorý sa jazdil na mini prekážkach.

Každopádne skvelé jazdenie v podaní tých najlepších riderov. Skvelú atmosféru počas jednotlivých súťaží ako Werni Stock Ivitational, Cash for Tricks by SANE!, alebo Pleasure Kids Shot, dotvárlo jarno letné počasie. Jazdiť len v mikine na rannom tvrdšom podklade a neskoršom slešovom je niečo fantastické. Dôležité bolo aj to, že prekážky pri nápore množstva jazdcov vydržali celý deň.

K sprievodným eventom patrilo už úplne samozrejmé testovanie nového vybavenia snowboardov, viazaní a topánok rôznych značiek na novú sezónu. Množstvo materiálu na pretestovanie v parku, ale aj na zjazdovke. Počs štvrtkového večera sme mali ešte jednu výnimočnú možnosť uzrieť novinku z dielne Burton a to video FREE a knihu Dreams. Čoskoro prinesieme viac info, len že ide o silný príbeh hendikepovaných snoawboardistov a snowboardistiek.

Čo na záver? Len to, že Hotzone.tv Park Opening na Hintertuxe sa zas raz podaril. Jeden z najlepších snowparkov, aký sme kedy v Betterparku zažili, skvelí jazdci, počasie a hlavne atmosféra! Určite sa na Hintertux pozrite aj vy.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: hotzone.tv hintertux park opening

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!