KTO 32. Kaunertal Openingn 2017 - tri dni plechu
Štvrtok 19. Októbra 2017
Autor: Boardlife

0 komentárov

KTO 32. Kaunertal Openingn 2017 - tri dni plechu

Tento rok sa mi podarilo ísť zatiaľ na dve (tretia je v processe) otváračky rakúskych snowparkov na ľadovcoch. Po Hintertuxe nasledoval Kaunertal. Predpoveď viac než ideálna. Týždeň slnka a teploty na ľadovci vo výške 2750 m.n.n. minimálne 10°C. Slušný začiatok sezóny. Do batožiny som pribalil Maťa Blaška a išlo sa na 700km cestu.

Na Kaunertali som bol tuším 1x v živote. Krásne epické miesto, majestátne hory ktoré dýchali príjemnou kálajovskou atmosférou. Krásu podtrhovalo počasie. V piatok cca sedem oblakov, v sobotu ani jeden a v nedeľu tiež nič. Teplota pekelná. Jazdilo sa v mikinách, aj keď z rána bolo sviežo a park spolu s zjazdovkami tvrdý. Postupom dňa všetko zmäklo.

Report tradične nebudem rozdeľovať do dní, ale na časti strediska. Začnem prístupom. Keďže v strede októbra funguje len horná časť ľadovca, tak sa tam trebalo dostať. Čakal by som nejakú zubačku, vláčik, mega lanovku, no nič. Cesta, zákruty, skaly, stúpanie a zase cesta. Zaparkovať si auto rovno pod snowparkom vo výške 2750 m.n.n. nie je vôbec zlý štýl. Nad parkoviskom nás čakalo Blue Tomato testovacie centrum tradične s veľkým množstvom testovacieho materiálu, údajne značiek. Pokračovali sme v testovaní Mervin dosiek, tj. Gnu a Lib Tech a skúsili sme si aj DC topánky a Bent Metal viazania. Testovacie centrá prišli do takého štádia, že si teoreticky nemusíš na svah brať nič z hard vybavenia. Dosku, viazko aj boty ti požičajú. Ak si sa zapojil do požičiavania, mohol si získať Blue Tomato čiapku. Milé.

Ďalšie vychytávky spodnej časti boli skejtové miničko, na ktorom sa odjazdila aj súťaž, Jib´n´Skate Playround, Red Bull hudobné Volvo, ministage pre metalovú kapelu Eisenhauer, výstava historických snowboardov od legiend ako Jamie Lynn, Terje Haakonsen, Nicola Thost, David Benedek a ďalších. V jibovom miniparku boli tri prekážky a rozbehová rampa. Odjazdili sa tam akcie ako go-shred Rail Bingo, Shred Unit morning jib session, open girls rail jam presented by GNU zameraná na dievčatá a epická Templeton x Pleasure Railbangers Ball počas ktorej hrala už spomínaná metalová kapela. Bolo to mocné! Nechýbal ani obľúbený a na otváračkach už tradičný pumptrack.

Nasadáme na kotvu, ideme do parku. Na Kaunoši postavili najdlhšiu jibovú líniu akú som kedy videl. Vyše trinásť platforiem a na každej minimálne dve prekážky. Neskutočné. Ako však majster športu Maťo poznamenal, bolo to aj troch a stresujúce a nie šťastné riešenie. Ako náhle si dopadol z prekážky, okamžite prichádzala ďalšia. Nuž, každé pre má aj svoje proti. Vo všeobecnosti však bolo veľa prekážok rôznych typov náročnosti. Od veľkých rúr tesne nad zemou až po komplikované s raily. Vedľa jibovej línie bola tá skoková. Skoky s veľkosťou table 6m, potom 8m až po 10m dávali šancu rozoskákať sa. Záver parku patril taktiež skoku. Mal cca 5 metrov a dali sa na ňom stvárať všakovaké štýlovky.

Spomeňme aj najlepších jazdcov na PRO súťažiach, ktorí si dokopy rozdelili 6000 €: Roope Tonteri (FIN), Luis Eckert (GER) a Emiliano Lauzi (ITA). Medzi babami dominovala Julia Baumgartner (AUT), druhá Nadja Flemming (GER) a tretia Lea Baumschlager (AT). Každopádne počas troch dní sa vyhrávalo stále niečo. Či už popri samotných akciách, alebo popri testovaní a tak. Kto sa chcel zúčastniť nejakej te súťaže, mal kopec možností. My sme si radšej jazdili, testovali a užívali si skvelé počasie v stredisku.

Po dojazdení sme sa presunuli do dedinky, kde prebiehala streetparty. A to doslova. Žúrovalo, hralo sa, premietalo rovno na ulici. Prebehla premiéra Absinthe videa Turbo Dojo aj s koncertom Easy Giant. Odpremiérované bolo aj video Legs of steel. O ďalšiu houdobnú produkciu počas dvoch večerov sa v troch kluboch starali Von Seiten der Gemeinde, Wax Wreckaz, Notfix (DE), Da Kessl a ďalší, dokopy ich bolo 18. Slušná party počas dvoch dní.

Čo na záver? Iba to že bolo super. Super otvorenie snowparkovej freestyle sezóny na rakúskom ľadovci Kaunertal, kopec prekážok na jazdenie, príjemné snehové podmienky, že vraj najlepšie za 10. rokov na Kaunoši v tomto termíne. Super, sme radi. Tak poďte a zajazdite si aj vy. Sleduj aktuálne info na stránkach Kaunertalu a jeho snowparku.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: opening kaunetal kto

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!