Prašanová onebesovačka posledných dní
Utorok 08. Januára 2019
Autor: Boardlife

0 komentárov

Prašanová onebesovačka posledných dní

To bol ale novoročný týždeň. Skvelý! Plný jazdenie a prášenia vyše hlavy. Úvodné dni roku 2019 boli v znamení sneženia na horách, ale aj v nižších polohách. Snežilo takmer v celej Európe a nás veľmi teší, že aj na Slovensku. V nasledujúcom článku si pripomenieme to najlepšie, čo sa k nám dostalo.

SLOVENSKO

Prakticky sa prášilo všade. Zimné strediská dostali nádielku snehu vo výške od 30cm do 80 cm. Snežilo niekoľko dní za sebou. So snežením prichádzal aj vietor a tak sa zhoršila lavínová situácia. Na viacerých miestach je vyhlásený tretí stupeň a na niekoľkých miestach hlavne vo Vysokých Tatrách je to stupeň štvrtý. Výhodou oproti Rakúsku boli slnečné dni po snežení a tak videá a fotky vyzerajú epicky.

Chalani z Jasnej, Jasňáci, Ryba a Roháče, Bystrica na Juhu, Orava a ďalšie lokácie. Pokochajme sa krásou.

Tu Peter "Kuko" Pap v Jasnej

Kvetko a Kajo a Juro v Jasnej

Foto: Kvetko

Martin "Ryba" Rybanský a Roháče

RAKÚSKO

Tu bola situácia extrémna. Za dva týždne napadlo vyše 250 cm čerstvého snehu. Viaceré strediská neťahali pre veľa snehu tzv. „Pre veľa snehu neťahááááááááááááááááááááááme“. Denné prírastky snehu dosahovali až 100 cm. Snežilo a sneží v kuse už 13 dní. Využili to viaceré skupinky ktoré navštívili strediská ako Wudnerwinterbergalm, Zauberstubealpenberg, Möltalsteieraplenbach a ďalšie. Menšou nevýhodou bola menšia viditeľnosť, keďže snežilo a snežilo a sneží stále.

Baša Števulová

Ondrej Goraláž

Zuzka Vráblová

Erik, Marek, Zuzka, Katka....

Foto: Marek Kikinder

Kristián Goralčík

Na záver by sme však chceli upozorniť na nebezpečenstvo. Boli sme svedkami viacerých nešťastí a tak chceme apelovať na vás. Buďte aj v takýchto skvelých podmienkach opatrní, používajte lavínovú výstroj a sledujte, čo sa okolo vás deje. Nech sme všetci šťastní a zdraví.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: sneh prasan pocasie

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!