Adrenalin Film Festival 2021 / ONLINE Edícia
Piatok 26. Novembra 2021
Autor: Boardlife

0 komentárov

Adrenalin Film Festival 2021 / ONLINE Edícia

Keďže boli organizátori Adrenalin Film Festivalu nútení kvôli okolnostiam zrušiť zastávku festivalu v mestách Liptovský Mikuláš a Košice, tak sa rozhodli usporiadať v skrátenej verzii podujatie ONLINE a pre celé Slovensko! Môžete sa tešiť na sekcie SNOWBOARDING/SURFING, FREESKIING a špeciálnu sekciu, ktorá ponúkne výber najlepších filmov z rakúskeho Freeride Film Festivalu!

PROGRAM

26.11. – SNOWBOARDING/SURFING

18:00 Channel Zero (Absinthe Films, 2020, USA/CH, 63min, anglický jazyk, bez titulkov) Absinthe Films každoročne prinášajú snowboardový film, v ktorom účinkujú tí najlepší rideri sveta. Channel Zero má poradové číslo 21 (!!!), bol natočený v Kanade, USA, Rusku, Rakúsku, Švajčiarsku a na Islande, a opäť sa v ňom predstavia zvučné mená ako napr. Jeremy Jones, Nils Mindnich, Hans Mindnich, Sam Klein, Jamie Lynn a ďalší. Pripravte sa ortodoxný snowboarding, raily, rampy, jumpy a k tomu dobrý soundtrack.

No Wave Back (Martin Smékal, 2018, ČR, 46min, anglický/český jazyk, české titulky) Film je o českom surferovi a bývalom profesionálnom snowboardistovi, Matejovi Novákovi, ktorý ako prvý Čech prenikol do surfovej disciplíny big wave, v ktorej vlny bežne dosahujú výšku 6 až 20 metrov. Dokument opisuje Matejovu cestu medzi svojráznu komunitu španielskych surferov, neľahkú fyzickú či psychickú prípravu, až po samotné a veľmi nebezpečné zdolanie obrej vlny.

FREERIDE FILM FESTIVAL

20:20 Rakúske podujatie Freeride Film Festival je už dlhé roky jedným z najväčších podujatí svojho druhu v strednej Európe. Po úspechu v roku 2019 opäť prinášame v spolupráci s FFF výber skvelých filmov od nezávislých filmových produkcií z Rakúska, Talianska, Francúzska a Švajčiarska.

From Source (Yann Rausis, 2021, FR, 15min, nemecký jazyk, bez titulkov) Režisér a lyžiar Yann Rausis nás vo svojom filme zoberie na spirituálny výlet, alebo skôr jazdu, do Álp na splnom zaliate pláne a svahy plné prašanu. Ak máte radi freeriding, tak toto je to pravé pre vás.

Gerwentil (Christoph und Philipp Kaar, 2021, AT, 15min, nemecký jazyk, slovenské titulky) Gerwentil je historický názov pohoria Karwendel. Je to jedno z mála miest, kde ešte v Rakúsku môžete zažiť skutočné dobrodružstvo. Príbeh začína v Ahornboden, v severnej časti pohoria. Storočné javory tam práve strácajú jesenný šat a pripravujú sa na zimu. Traja freerideri sa vydávajú do hôr, hľadajúc nový terén a nové výzvy. Film je komentovaný tradičným tirolským dialektom typickým pre oblasť Karwendelu. Innsbruck.

Powder.People (Neil Williman, Timm Schröder, 2021, AT, 17min, nemecký jazyk, anglické titulky) Neil Williman je z Nového Zélandu, preteká v rámci Freeride World Tour a po rokoch na cestách sa aj kvôli pandémii napokon rozhodne zakotviť na nejaký čas v Innsbrucku. Tam je srdečne vítaný miestnymi freeridermi a vďaka nim spoznáva okolité hory. Vo filme uvidíme tiež Manuelu Mandl, Sama Gooda, Fabiana Lentscha a ďalších.

Partie (Ben Dietermann, 2021, DE/AT/CH, 21min, nemecký/francúzsky/anglický jazyk, anglické titulky) Óda na snowsurfing a zážitky, ktoré so sebou pohyb vo voľnom teréne prináša. Film bol natočený v odľahlých a ťažko dostupných horských oblastiach Rakúska a Švajčiarska. Aj vďaka tomu sa môžete tešiť na skvelý audiovizuálny zážitok v podaní jazdcov ako Ben Dietermann, Noa Bury, Didier Balzaretti, Oliver Milon Faure, Scott McKay a ďalší.

Simply (Titouan Bessire, 2021, FR/CH, 15min, francúzsky jazyk, slovenské titulky) Život môže byť krásny a jednoduchý – to je leitmotív tejto snímky. Rovnako ako majstrovská réžia, skvelá kamera a dômyselný soundtrack, ktorý nás bude sprevádzať v tomto filme. Autormi sú dobrí priatelia Freeride Film Festivalu - freeskier Laurent de Martin a filmár Titouan Bessire. Treba spomenúť, že film bol čiastočne natočený tradičnou 8 mm optikou.

NA VITA DE NËI – A Snow Life (Marco Tribelhorn, 2021, IT, 11min, jazyk - dialekt z Dolomitov, slovenské titulky) Arianna Tricomi, 3-násobná víťazka Freeride World Tour, pochádza z Dolomitov a vo filme A Snow Life nám predstaví túto nádhernú oblasť. Tešiť sa môžete na zábery plné snehu a Ariannine poetické rozprávanie v dolomitskom dialekte, ktorým v súčasnosti hovorí len 30 000 ľudí na svete.

Cena lístka / sekcia – 4 EUR

Sledovanie je možné len na území SR v limitovanom počte 200 ks / sekcia

Lístky zakúpite na stránke https://bit.ly/AFF_Online_2021

Stream je k dispozícii 20 minút pred oficiálnym začiatkom predstavenia - ako sa pripojiť

POSTUP: Na stránke www.kino-doma.sk si kliknite na aktuálne predstavenie/Vstup do kinosály. Zadajte svoje heslo (heslo = variabilný symbol vašej platby/objednávky voľnej vstupenky na dané predstavenie, nájdete ho v e-maile „Potvrdenie o nákupe vstupeniek").

V prípade, že vám heslo nefunguje, kontaktujte info@kino-doma.sk.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: adrenalin Adrenalin Film Festival

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!