Klaudia Medlová piata na Laax Open 2017
Piatok 20. Januára 2017
Autor: Boardlife

0 komentárov

Klaudia Medlová piata na Laax Open 2017

A je dojazdené. Na FIS Snowboard World Cup Slopestyle konaných vo švajčiarskom Laaxe sa v piatok 20.1.2017 odjazdilo finále mužov a žien. My sme mali jedinú zástupkyňu v ženskom slopestyle v podobe Klaudii Medlovej. Jej cesta začínala v kvalifikácii, cez ktorú sa pohodlne dostala. Nasledovalo semifinále z ktorého postúpila do dnešného finále. Ako dopadlo jej jazdenie?

Slopestyle trať v na Laax Open býva každoročne veľmi zaujímavá a kreatívna. Klaudia prvá jazda sa nepodarila, keď získala len 7,71 bodu, čo znamenalo pád. V druhej jazdila na street raile Fs boardslide, následne na "bubne" Bs rodeo 540, na prvý skok išla switch a točila SwBs 540 s grabom, následne skákala druhý skok s Frontside 720 mute a na záverečnom skoku točila Backside 540, nasledoval znova zaujímavý jibový setup, kde išla 50-50 fs 180 out. Za svoju jazdu získala 75,43, čo ju v priebehu druhého kola vynieslo na priebežnú tretiu priečku. V treťom kole sa jej nepodarilo ustáť Fs 1080 doublecork, získala 30,25 bodu a tak sa jej nádeje na lepšie umiestnenie rozplynuli.

Pred Klaudiu sa dostali ešte Julia Marino (USA) a to len o 0,10 bodu, čo je veľmi málo a bolo to tesne. Čiže štvrtá Julia Marino, tretia Jamie Anderson (USA), druhá Anna Gasser (AUT) a víťazkou sa stala Enni Rukajärvi (FIN).

Klaudii aj tak za reprezentáciu gratulujeme. Pripísala si ďalšie body do rebríčka, ktoré jej môžu pomôcť pri postupe na olympiádu v roku 2018. Klaudia je v overall rebríčku na krásnom treťom mieste, v slopestyle zatiaľ na 13. mieste a v Big Air taktiež tretia.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: medlova klaudia medlova fis

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!