Mölltaler Gletcher a skvelé jesenné jazdenie
Utorok 29. Septembra 2020
Autor: Boardlife, TMR

0 komentárov

Mölltaler Gletcher a skvelé jesenné jazdenie

Jediný ľadovec v rakúskom Korutánsku po krátkom vydýchnutí opäť s jazdcami. Už v piatok 2.októbra otvára zimné stredisko Mölltaler Gletscher opäť svoje zjazdovky na ľadovci pre všetkých fanúšikov pravého jesenného jazdenia.

Lyžiarske stredisko Mölltaler Gletscher pripravuje od piatka 2.októbra znovuotvorenie zjazdoviek Schareck 2 a Schareck 3 na ľadovci Mölltal. K týmto zjazdovkám vedúcim z nadmorskej výšky 3122 m n.m do výšky 2716 m n.m. už čoskoro pribudne aj zjazdovka Schareck 1.

„Vo vytvorených snehových depotoch sme si ešte zo zimy uskladnili poriadnu porciu snehu. Je to dvojnásobné množstvo snehu v porovnaní s uplynulým rokom a aj vďaka tomu, zasnežovaniu a prírodnému snehu môžeme zjazdovky otvoriť a lyžovať na nich až do 9.mája 2021,“ uviedol riaditeľ strediska Mölltaler Gletscher Max Gottfried.

Symbolickým signálom navodzujúcim tú správnu lyžiarsku atmosféru bolo sneženie, ktoré prinieslo nádielku už začiatkom septembra. A aj keď je počasie vo výškach 2800-3122m.n.m momentálne premenlivé, s príchodom nočných mrazov dokáže stredisko vyrobiť dostatočné množstvo technického snehu, ktorý zabezpečí kvalitnú lyžovačku na otvorených zjazdovkách. „Sme pripravení čo najskôr spustiť aj zasnežovanie zjazdovky 9, ktorá vedie od Panoramatickej reštaurácie Eissee (2800m n.m.) do medzistanice k nástupu na lanovku Gondelbahn Eissee (2241 m n.m.),“ doplnil Gottfried.

Stredisko Mölltaler Gletscher ponúka lyžovačku 10 mesiacov v roku. Vďaka kvalitným podmienkam je počas leta obľúbeným miestom prípravy lyžiarskych reprezentácií. V tomto roku tak mohli návštevníci stretnúť na svahu v akcii reprezentácie Rakúska, Nemecka, Slovinska, Chorvátska, Českej republiky a Slovenska. Okrem profesionálnych športovcov si zjazdovky až do 16.8. vychutnávali aj rekreační lyžiari a snowboardisti, ktorých potešil nový SNOW PARK postavený a otestovaný špičkovými svetovými jazdcami. Nechýbala slovenská snowboardovýá špička v podaní Klaudii Medlovej a Sama Jaroša. Okrem lyžovačky ponúka Mölltaler Gletscher aj kvalitné zázemie. Srdcom strediska je Panoramatická reštaurácia EISSEE stojaca na okraji ľadovca. Tradične bohaté menu doplnila rozšírená ponuka raňajok Gletscher Frühstück a Eissee Frühstück podávanými od 8:00 do 11:00 s bonusom v podobe bezkonkurenčných výhľadov na alpské panorámy. Reštaurácia so svojou krásnou slnečnou terasou a zimnou záhradou je príjemným miestom oddychu nielen pre lyžiarov a turistov, ale vďaka vybaveniu konferenčnou miestnosťou a možnosťou priestranného sedenia vhodná aj na organizovanie skupinových a spoločenských akcií.

Najvýhodnejší spôsob, ako si užiť lyžovačku v stredisku Mölltaler Gletscher, predstavuje sezónny skipas.

Šikovná sezónka PREMIUM – k dispozícii na www.gopass.travel . Šikovná sezónka PREMIUM okrem lyžovačky v stredisku Mölltaler Gletscher a v sesterskom stredisku Ankogel umožňuje lyžovačku až do konca zimnej sezóny 2020/21* aj v najlepších strediskách na Slovensku (Jasná, Vysoké Tatry), v Českej republike (Špindlerův Mlýn) a v Poľsku (Szczyrk) – spolu na 183 km zjazdoviek. Šikovná sezónka PREMIUM prináša svojim držiteľom zároveň 15% zľavu v gastro zariadeniach Bergrestaurant Eissee a Sonnblick Bar.

Aktuálne informácie zo strediska Mölltaler Gletscher sú k dispozícii na webe https://www.moelltaler-gletscher.at/ a na sociálnych sieťach Instagram @molltalergletscher a Facebook @moelltaler.gletscher

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: tmr molltaler rakusko jesen

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!