Mölltaler Gletscher je späť – jarná snowboardová sezóna na ľadovci začína v máj
Streda 28. Apríla 2021
Autor: Boardlife

0 komentárov

Mölltaler Gletscher je späť – jarná snowboardová sezóna na ľadovci začína v máj

Dobré správy pre lyžiarov prichádzajú z rakúskeho Korutánska. Lyžiarske stredisko Mölltaler Gletscher opäť otvára svoje brány. Na zjazdovkách čakajú na jazdcov viac ako 3 metre snehu.

Mölltaler Gletscher na jedinom ľadovci v Korutánsku opäť obnoví svoju prevádzku od 22.mája 2021, kedy by mal byť k dispozícii pre rekreačných lyžiarov a aj na tréningy športových klubov. Lyžiarske stredisko svojim znovuotvorením reaguje na avizované uvoľnenie protipandemických opatrení týkajúcich sa predovšetkým možností ubytovania a ďalších služieb, ktoré sú pre návštevníkov dochádzajúcich z väčších vzdialeností kľúčové. „Dnes sme v situácii, že na svahoch máme viac ako 3 metre snehu, čo je spolu so stabilným počasím zárukou skvelých zážitkov z ľadovca. Budeme sa snažiť upraviť prevádzku tak, aby sme dokázali čo najviac uspokojiť záujem lyžiarov a dopriať im parádnu lyžovačku ešte dlhé týždne. Na svoje si určite prídu aj peší turisti, ktorí sa prídu pokochať nádhernými výhľadmi na okolité trojtisícové vrcholy hôr alebo si len tak vychutnať kávu na terase panoramatickej reštaurácie Eissee,“informoval riaditeľ strediska Max Gottfried.

Lyžiari budú mať k dispozícii pozemnú lanovku Mölltaler Gletscher Express, kabínovú lanovku Gondelbahn Eissee, šesťsedačkovú lanovku Gletscher Jet alebo sedačku 3000er podľa aktuálnych podmienok. Otvorené budú zjazdovky Schareck 1, 2, 3. Dôležitá informácia sa týka aj majiteľov sezónneho skipasu -Šikovná sezónkaPREMIUM2020/21, ktorej platnosť končí 9.5.2021. Už len do 30.apríla 2021 môžu využiť kupóny na prenesenie sezónky do sezóny 2021/22, ktoré nájdu vo svojom Gopass konte. Už od 22.mája 2021 bude Šikovná sezónka PREMIUM 2021/22 platiť na korutánskom ľadovci. Ponuku na prenesenie obdržali aj majitelia Šikovných sezóniek Jasná & Vysoké Tatry, Špindlerův Mlýna, Szczyrk 2020/21. Po uhradení doplatku podľa odlyžovaných dní v uplynulej sezóne môžu získať Šikovnú sezónku PREMIUM 2021/22 platnú vo všetkých strediskách TMR v Rakúsku, na Slovensku, v Českej republike a v Poľsku.

Až do 30.júna 2021 bude v stredisku Mölltaler Gletscher platiť aj sezónny Top Ski Pass 2020/21 Kärnten/OstTirol. Lyžiarske stredisko, gastro ako aj ubytovacie kapacity pre športové kluby budú v prevádzke podľa aktuálne platných preventívnych opatrení. Pri cestovaní do strediska z iných krajín je potrebné sledovať aktuálne podmienky pre vstup do Rakúska ako aj na prekračovanie hraníc jednotlivých krajín.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: molltaler tmr sezona

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!