V Jasnej otvárajú ďalšie zjazdovky, vo Vysokých Tatrách sa už lyžuje aj zo Skalnatého Plesa, Lomnické sedlo zatiaľ s otáznikom
Utorok 28. Decembra 2021
Autor: PR, TMR

0 komentárov

V Jasnej otvárajú ďalšie zjazdovky, vo Vysokých Tatrách sa už lyžuje aj zo Skalnatého Plesa, Lomnické sedlo zatiaľ s otáznikom

Najväčšie lyžiarske strediská na Slovensku otvárajú ďalšie zjazdovky. Kým v Jasnej je už lyžiarom k dispozícii väčšina svahov na severe i juhu, vo Vysokých Tatrách sa lyžiari môžu od utorka spustiť na lyžiach už aj zo Skalnatého Plesa.

V Jasnej bolo v utorok k dispozícii spolu 27 zjazdoviek, vo Vysokých Tatrách si mohli hostia zalyžovať na 18 trasách v Tatranskej Lomnici a na Štrbskom Plese. Katalógové počasie dnes premiérovo počas tejto zimy prilákalo na kopce väčší počet návštevníkov, čo napríklad v Jasnej znamenalo odkláňanie dopravy na záchytné parkovisko na vstupe do Demänovskej doliny. „Kyvadlová doprava a skibusy fungujú od 27. decembra naplno, ľudia môžu pohodlne odstaviť autá dole a vyviezť sa na nástupný bod podľa potreby. V Jasnej máme k dispozícii väčšinu zjazdoviek, od stredy spúšťame do prevádzky aj lanovku Grand Jet na Brhliská a na juhu zjazdovku Predné Dereše,“ informoval riaditeľ strediska Jasná Jiří Trumpeš. Viac zjazdoviek je k dispozícii aj vo Vysokých Tatrách. „Dnes bola premiérovo otvorená zjazdovka zo Skalnatého Plesa na Čučoriedky, nie je síce zatiaľ zasnežená v plnom profile, ale ak nám poveternostné podmienky budú priať, veríme, že čoskoro bude k dispozícii v plnej šírke,“ uviedol riaditeľ strediska Vysoké Tatry Dušan Slavkovský. Najvyššie položená zjazdovka na Slovensku – Lomnické sedlo - je zatiaľ naďalej uzatvorená. „Je to zjazdovka, ktorá je úplne závislá od prírodného snehu. Ten, ktorý napadol, sme už začali upravovať, aby ho nerozfúkalo a počkáme si na ďalšie sneženie. Dúfame, že príde a budeme môcť lyžiarom dopriať aj túto najnáročnejšiu zjazdovku v Tatrách,“ doplnil Slavkovský.

Kým v období pred pandémiou boli ubytovacie kapacity počas zlatého týždňa obsadené dlho dopredu a získať pobyt na horách v polovici decembra bol problém, v tomto roku bola situácia iná. Spôsobila ju najmä neistota pri uvoľňovaní opatrení, vďaka čomu sa zimné pobyty v horách začali intenzívnejšie predávať až v polovici decembra a aj vďaka príjemnému počasiu a vynikajúcim podmienkam na lyžovačku sa dopredávajú na poslednú chvíľu.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: tmr jasna

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!