V Tatranskej Lomnici štartuje lyžovačka už v sobotu
Piatok 17. Decembra 2021
Autor: TMR? PR

0 komentárov

V Tatranskej Lomnici štartuje lyžovačka už v sobotu

Vo Vysokých Tatrách si zalyžujete na ďalších otvorených zjazdovkách. Po Štrbskom Plese, na ktorom sa lyžuje od 11. decembra, otvorí od soboty 18. decembra zjazdovky a lanovky aj Tatranská Lomnica.

Lyžiarske stredisko v Tatranskej Lomnici odštartuje prevádzku na línii zjazdoviek z Čučoriedok do Tatranskej Lomnice. „V prevádzke budú sedačkové lanovky z Tatranskej Lomnice na Štart a zo Štartu na Čučoriedky, rovnako tak kabínkové lanovky Tatranská Lomnica – Štart, Štart - Skalnaté Pleso, Skalnaté Pleso – Lomnický štít. Kabínkové lanovky budú k dispozícii aj pre peších návštevníkov. Všetky kabínkové lanovky budú premávať s obmedzením kapacity na 25%,“ uviedol riaditeľ horského strediska Vysoké Tatry Dušan Slavkovský. Lyžiarske stredisko bude v prevádzke v režime OP (očkovaní, po prekonaní ochorenia COVID-19), kontrola príslušných dokladov bude prebiehať pri predaji skipasov v kasách ako aj pri vstupe do strediska. Skipasy a lístky na lanovky za najvýhodnejšie ceny sú k dispozícii v online predpredaji na gopass.travel. Stredisko bude v prevádzke denne v čase 8:30 -15:30 hod. V snahe minimalizovať kolízne situácie bude pre výstup skialpinistov po zjazdovkách v Tatranskej Lomnici vyhradený čas 13:00 – 16:00 hod, prevádzkovateľ strediska zároveň apeluje na dodržiavanie pravidiel bezpečného pohybu skialpinistov po zjazdovkách vrátane výstupových trás.

Gastronómia bude k dispozícii podľa aktuálnych opatrení len vo forme výdaja – v tomto režime budú otvorené reštaurácie Humno (okienkový predaj a donáška), Aprés-ski, Štart Pizza&Pasta, kaviareň na Skalnatom Plese, Kaviareň Dedo na Lomnickom štíte. Otvorená bude aj reštaurácia na Hrebienku.  V strediskách budú k dispozícii aj športové obchody a požičovne Tatry Motion.

Parkovanie v stredisku Tatranská Lomnica bude možné na vlastnom kaskádovom parkovisku. Sadzba parkovného je rovnaká ako sadzba samosprávy na všetkých ostatných spoplatnených parkovacích plochách v meste Vysoké Tatry, vrátane parkoviska bezprostredne vedľa lanovky v Tatranskej Lomnici.  „Lyžiari so skipasmi budú mať na našom parkovisku parkovanie s 30% zľavou, majitelia Šikovných sezóniek budú parkovať bezplatne,“ doplnil Slavkovský. Špeciálnou službou, ktorá začne fungovať od vianočných sviatkov bude Comfort parking – možnosť zakúpiť si limitované množstvo parkovacích miest s rezerváciou a istotou možnosti parkovať kedykoľvek počas dňa.

Na Štrbskom Plese sa od uplynulého víkendu lyžuje na zjazdovkách Interski, Turistická a Junior s vlekmi a sedačkovou lanovkou Mostíky. V Starom Smokovci je v prevádzke pozemná lanovka na Hrebienok, sánkovanie na 2,5 km sánkarskej dráhe do Smokovca a na Hrebienku je otvorený aj Tatranský ľadový dóm - v tomto roku inšpirovaný témou putovania a katedrálou v Santiagu de Compostella.

Záujemcovia o ubytovanie v tatranských hoteloch siete TMR hotels môžu využiť aktuálnu 25% zľavu* na rezervácie vrátane novoročných pobytov v prevádzkach  - Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. Ubytovanie bude možné už od 25.decembra 2021. Viac informácií na tmrhotels.com.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: tmr tatry stredisko

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!