Čunovo rozžiaril nightsurfing
Piatok 25. Júla 2014
Autor: Filip Benček
Foto-video: Photopablito
0 komentárov

Čunovo rozžiaril nightsurfing

Nebola to pre slovenských surferov prvá noc strávená na čunovskej umelej vlne, ale nepochybne sa zaradí medzi tie najpamätnejšie. Uplynulý víkend, z 19. na 20. júla si mohli všetci priaznivci surfovania pod Tatrami opäť raz vychutnať jazdenie pod umelým osvetlením a bolo to doteraz jedno z najzaujímavejších predstavení, aké areál Divoká voda zažil.

Celá veľká párty sa rozbehla už od 15-tej hodiny. Jazdili začiatočníci, skúsení borci, dokonca prišla návšteva až z Portugalska. K tomu bol otvorený bufet s pivkom a klobáskami, vyhrávala hudba a na oblohe neplával ani jeden mráčik. Podmienky teda nemohli priať lepšie a každý, kto sa prišiel pozrieť, sa už nevedel dočkať, kým sa zotmie a začne sa celé divadlo.

Nechýbali ani lokálni jazdci, v rátane dvojnásobného majstra Slovenska v riversurfingu – Maroša Nemca, takže o kvalitu bolo postarané. Ešte predtým, ako všetci naskákali do vody, dostali svietiaci náramok, aby ich záchranári mohli v tme nájsť, keby sa nedajbože niečo stalo. Celý priestor, kde sa jazdilo, bol však skvele osvetlený, takže o bezpečnosti nikto nemusel pochybovať.

Okolo 21:30 bolo už slniečko ďaleko za horizontom a všetci prítomní zdravo nabudení, čo bol ten správny signál odštartovať súťaž. Tú mal celú pod palcom slovenský Quiksilver, ktorý zabezpečil tak finančné odmeny pre najlepších, ako aj vecné ceny. Tie jazdcov určite potešili, nakoľko pri tomto druhu surfovania sa občas stáva, že si nejaké tie plavky odriete.

Súťažilo sa v kategóriách ako najlepší cutback, najkrajší slide alebo ollie. Svoje drobné na kofolku si tak zarobil Tommy Hafner s Marošom Nemcom, no najspokojnejší bol asi Jimmy a.k.a. Vajco, ktorý si za odídenie svojho show-itu odniesol hlavnú cenu, novučičký neoprén. Cenu však dostal každý, kto sa odvážil týchto matadorov vyzvať. Na afterparty tak boli všetci spokojní a pripravený sa baviť.

Ešte predtým si však vychutnali posledný vrchol večera, v podobe exhibície na špeciálne upravenej doske od chalanov s Demon Surfboards, ktorá bola olemovaná farebnými LED svetlami. Inšpirovaní viacerými zahraničnými projektmi si chceli aj oni vyskúšať fotografovanie s dlhou expozíciou, ktorá umožní svietiacemu surfu namaľovať jedinečné obrazy. Výsledky tohto experimentu vám samozrejme ešte ukážeme, ale zatiaľ si vychutnajte aspoň úvodné fotografie od Photopablita a atmosféru, aká panuje hádam jedine v Čunove na umelej vlne.

Už teraz sa tešíme na septembrové, historicky tretie majstrovstvá Slovenska v riversurfingu!

Foto: Photopablito (Pavol Hán)
Text: Filip Benček

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!