Nedeľa 22. Júla 2012
Autor: Boardlife
Foto-video: Lulla, Kristián
0 komentárov

Divoká voda v Čunove sa stáva rajom slovenských surférov

Načo chodiť 2000 km k oceánu a fanaticky surfovať na oceánskych slaných vlnách, keď máme na Slovensku, pri meste Bratislava v dedine Čunovo zaujímavú riečnu vlnu. Samozrejme vtipkujeme, oceánsku modrú vodu nič nenahradí. Trénovať však treba a vhodným spôsobom tréningu, alebo skorej príjemným pripomenutím vlny je riversurfing.

Už v prvom našom článku „Raj surferov sa našiel v Čunove na umelej vlne“ sme vám priblížili projekt umelej riečnej vlny v Čunove. S napätím sme očakávali, kam sa projekt, výstavba a celá realizácia časom posunie. Avizované spustenie pre verejnosť sa kvôli rôznym príčinám presúvalo. V posledných dňoch a týždňoch však nastali zmeny. Aké?

Vlna sa nastavila do takmer ideálnych parametrov. Jednoducho povedané, v momentálnej pozícii a stave je najjazditeľnejšia. Nebudeme tu riešiť technické parametre, ale správne nastavenie sklonu a ďalších vecí je veľmi zložité a dôležité pre kvalitnú riečnu vlnu. Ešte zostáva doladiť papierovačky a zopár detailov a všetko bude tip top.

Nechajme popisovačky tak a vrhnime sa na to najdôležitejšie a tým je určite vlna. V jeden júlový deň sme sa stretli na menšom foto šotingu, kde sa vlna spúšťala pre „verejnosť“. Vlaste pre známych, čo sa venujú surfingu, alebo by mali čo to k tejto téme povedať. Prišli sme aj my, aby sme vám prostredníctvom fotiek a ilustračného videa sprostredkovali, ako taká vlna a jazdenie v nej vyzerá.

Pozrite si veľkú fotogalériu od Lully a Kristiána, ktorá vznikla pri jazdení na umelej vlne. Taktiež aj krátke video. Všetky ďalšie informácie ohľadne oficiálneho otvorenia pre širokú verejnosť, otváracích hodín vlny. Podmienok používania, možnosti požičať si surf, vesty, neoprény a prilby. Taktiež samozrejme cenníku jazdenia na umelej vlne a ďalších otázok týkajúcich sa umelej riečnej vlny v Čunove, sa dozviete čoskoro na Boardlife.sk

ĎALŠIE FOTKY PRIBUDNÚ V STREDU V SAMOSTATNEJ FOTOGALÉRII, TAKŽE ZOSTAŇTE NALADENÍ.

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!