Gran Canaria Wind & Waves Festival 2013
Piatok 19. Júla 2013
Autor: lentila
Foto-video: morenotwins
0 komentárov

Gran Canaria Wind & Waves Festival 2013

Celý minulý týždeň sa na Gran Canarii niesol v znamení 25. výročia svetového pohára PWA Pozo pod názvom Gran Canaria Wind & Waves Festival 2013. Štandardne extrémne veterný spot nesplnil očakávania jazdcov a organizátorov a bol takmer počas celého eventu bez vetra a vĺn, čo znamenalo, že sa v hlavnej súťaži nepodarilo odjazdiť ani jeden heat.

Napriek tomu, že sme sa nedočkali žiadnych oficiálnych výsledkov zo súťaže za zmienku určite stojí meno Moritz Mauch, sedemnásť ročný mladík, ktorý si vyjazdil juniorský titul. Aj počas bezvetria bolo však na čo pozerať, organizátori pripravili množstvo sprievodných aktivít, ktoré začínali od skorého rána a trvali do neskorých nočných hodín. V posledný deň PWA Gran Canaria Wind & Waves Festivalu sa počasie umúdrilo. Návrat vetra v kombinácii s vlnami umožnilo, že sa a mohla odjazdiť aspoň tzv. supersession, v ktorej kraľoval Philip Köster

Ako to teda v supersession vyzeralo?

Pánske finále

Kvalifikovať do finále sa mohli len dvaja jazdci zo štyroch kvalifikačných heatov. Finále sa skladalo z 15 minutového skákacieho šialenstva, v ktorom sa jazdcovi rátali dva najlepšie skoky. Z prvého kvalifikačného heatu do finále postúpili: Ricardo Campello a Eleazara Alonso z druhého a tretieho kvalifikačného heatu to boli: Philip Köster, Jose „Gollito“ Estredo, Marcilio „Brawzinho“ Browne  a Jules Denel. V poslednom heate sa kvalifikovali Victor Fernandez a jeho tímový kolega Alessio Stillrich.

Vo finále supersession úradujúci majster sveta devätnásť ročný mladík Philip Köster všetkým predviedol prečo je jednotkou na svete. Za jeho neskutočnú jazdu s množstvom čistých trikov si vyjazdil na Pozo prvé miesto.

Fernandez, Campello a Browne jazdili takmer rovnako a o ich umiestnení vo finále rozhodli len čistota v jednotlivo odídených trikoch. Fernandez a Campello  nakoniec dosiahli umiestnenia na druhom a treťom mieste. Browne bol v tomto závode štvrtý. 

Výsledky Super Session muži:
1.  Philip K
öster (Starboard / NeilPryde / Maui Ultra Fins)
2.  Victor Fernandez (Fanatic / North)
3.  Ricardo Campello (JP / NeilPryde / MFC)
4.  Marcilio Browne (Goya Windsurfing / MFC)

Dámske finále

V dámskom finále sa najviac ukázala riderka Daida Ruano Moreno, ktorá predviedla, že podmienky na Pozo jej maximálne vyhovujú a taktiež ukázala prečo je niekoľkonásobnou majsterkou sveta. Jej jazda sa skladala z brilantne prevedených trikov ako tabletop forward a one-handed backloop. Druhé miesto obsadila jej sestra Iballa Ruano Moreno. O posledný stupeň víťazov sa pobili Karin Jaggi a Steffi Wahl. Na treťom mieste sa nakoniec umiestnila švajčiarska jazdkyňa Karin Jaggi, ktorá v záverečnej jazde predviedla čistý backloop. 

Výsledky Super Session ženy:
1.  Daida Ruano Moreno (Starboard / Severne)
2.  Iballa Ruano Moreno (Starboard / Severne)
3.  Karin Jaggi (Patrik / Severne)
4.  Steffi Wahl (Patrik / Sailloft Hamburg)

Ďalší závod PWA World Tour sa uskutoční už budúci týždeň 20. – 26.7.2013 na kanárskom ostrove Fuerteventura.

Pozrite si ešte videá zo všetkých dní Wind & Wave Festivalu 2013.  

 

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!