Streda 24. Apríla 2013
Autor: lentila

0 komentárov

Pozvánka na PWA Surf Worldcup Podersdorf 2013

Najväčšie otvorenie letnej sezóny v Rakúsku to je Podersdorf 2013. Prvý PWA Freestyle event a Chiemsee EFPT Tow-In európsky šampionát 2013. Najlepší freestyloví windsurferi a kiteri sa znovu stretnú na jazere Neusiedl. Už 15. ročník najväčšej udalosti v okolí „Surf Worldcup Podersdorf“ sa uskutoční už v termíne od 26.apríla do 5.mája 2013.

PWA Surf Worldcup Podersdorf bude hostiť najprv tých najlepších z najlepších v PWA Freestyle windsurfingu v termíne od 26. do 30. apríla 2013, kedy sa najlepší jazdci sveta pobijú o prizemoney 35.000 €. Všetci celú zimu trénovali, aby zvíťazili na prvej zastávke majstrovstiev na Neusiedl see. Najväčšími favoritmi sú Belgičan Steven van Broeckhoven (B-72), minuloročný víťaz v Podersdorfe. Nesmie chýbať štvornásobný freestylový svetový šampión Gollito Estredo (V-01) z El Yaque. Ďalšími sú Kiri Thode (NB-61), Youp Schmit, Tonky a Taty Frans z Bonaire. Dorazia aj mladé talenty ako Davy Scheffers z Holandska alebo Dieter van der Eyken z Belgicka a mnoho ďalších slávnych mien a lokálnych hrdinov z Neusiedlu. 

Medzi ďalšiu udalosť bude patriť aj ďalší windsurfový závod, ktorý má názov Chiemsee Tow-In. Je určený pre všetkých freestyle windsurferov, ale aj pre všetkých návštevníkov, ktorí milujú tento šport. Čo je vlastne „Tow-In“? Je to unikátny spôsob windsurfingu bez vetra. Jazdci sú ťahaní na lane za vodným skútrom. Púšťajú sa v momente, kedy dosiahnu najvyššiu rýchlosť a predstavujú svoje najlepšie freestylové triky porote a divákom. Hodnotí sa technická obtiažnosť triku a štýl prevedenia triku. Chiemsee Tow-In windsurfing závod prebehne v termíne od 27.do 30.apríla 2013 a začne vždy od 20:30hod. každý večer. Finále sa uskutoční 30.apríla, kedy prebehne finálna nočná session, ktorá bude pre všetkých návštevníkov zadarmo. Víťaz bude Tow-In windsurfovým európskym šampiónom. 

Poslednou, záverečnou udalosťou tohtoročného „Surf Worldcup Podersdorf“ bude kitesurfový závod v termíne od 1.do 5.mája 2013. Kiting je najmladším zo športov, ktorý sa v Podersdorfe predstavý. Je ľahký na učenie, teda v porovnaní s windsurfingom a taktiež v ňom môžeme nájsť veľa skvelých trikov a skokov.

„Kiteboarding Team Contest“ bude pozostávať z maximálne 12 teamov. V každom tíme budú 3 jazdci. Jazdia sa tri disciplíny old school men, old school women a new school men. Mix trikov starej školy a trikov novej školy sú zárukou úspechu tímu. 

„Surf Worldcup Podersdorf“ organizuje pre návštevníkov aj mnoho skvelých sprievodných aktivít. V obrovskom areáli budete môcť vidieť najnovšie novinky predajcov hardwearu na tento rok. Program ponúka špeciálnu kliniku pre windsurferov, SUP session v Pepsi SUP zóne, Slackline, plážový volejbal, speedbedminton a mnoho ďalších športových aktivít. Okrem športu sú vo večerných a nočných hodinách na programe mnohé koncerty a praties, ktoré si môžete vychutnať až na piatich zastrešených stageoch. 

Príďte aj sa aj vy pozrieť na najväčšiu udalosť v okolí, ktorou je „Surf Worldcup Podersdorf“

Surf Worldcup 2013:  25.apríl – 5.máj 2013

PWA Freestyle Worldcup: 26.- 30.apríla 2013

Chiemsee Tow-In European Championship: 27. – 30.apríla 2013

Kiteboarding Team Contest: 1. – 5.mája 2013

Worldcup Parties 2013: 25.apríla – 4.mája 2013

Surf Worldcup Opening Party @ Tonis Martinskeller: 25.apríla 2013

Bacardi Oakheart Beach Bash: 26. a 27.apríla 2013l

Award ceremony PWA Freestyle Worldcup @ Tonis Martinskeller: 30.apríla 2013

Zipfer Seaside Festival: 3.a 4.mája 2013

Viac informácií nájdete na www.surfworldcup.at

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!