Zahraničný snowboarding na Slovensku? Áno – Aimee Fuller, Mark André Tarte, Cheryl Maas a ďalší
Pondelok 28. Septembra 2015
Autor: Boardlife

0 komentárov

Zahraničný snowboarding na Slovensku? Áno – Aimee Fuller, Mark André Tarte, Cheryl Maas a ďalší

Kto by to bol povedal, že do Bratislavy sa mimo nejakej videopremiéry prídu pozrieť hviezdy svetového snowboardingu. Na Kolibe už kicker a ani jiby dlhšiu časť nestoja, snehu v bratislavských uliciach veľa nebýva a tak ďalej. Prečo by sem niekto chodil.

Okrem krásnych dievčat, dobrého jedla a pivka tu máme aj ojedinelé tréningové miesto. O Line 36 sme už pred časom písali, takže ho podrobnejšie predstavovať nemusíme. Pred nedávnom do tohto tréningového miesta zavítala aj top svetová Roxy a Red Bull riderka, britská snowboarderka, účastníčka ZOH 2014, usmievavá blondína Aimee Fuller. Keďže má v Bratislave kamošku Bašu Števulovú, strávila tu niekoľko dní.

Aimee skúšalia v Line 36 niekoľo trikov, rozjazďovala sa, predsa len aj pre hviezdu jej formátu je to pomerne netradičná záležitosť. Aimee sa pokúšala natrénovať double backflip, ktorý sa jej podaril otočiť aj dopadnúť. Ešte vychytať detaily a je to perfektné. Aimee otočila doubleback už dávnejšie a na snehu, no tu sa pokúšala točiť flip nad doskou, bez vyosenia.

Počas troch dní sa Aimee spolu so svojou trénerkou a manažérkou britského snowboardového teamu Lesley Mckenna zastavila aj na Divokej Vode. Miestny areál sa im veľmi páčil a uvažujú, že ho prídu navštíviť s britským snowboardovým tímom. Po luxusnom obede si Lesleyn manžel vyskúšal umelú riečnu surfovú vlnu. Po pár minútach, pádoch a cenných radách od Baši Števulovej, zvládol jazdenie z jednej strany na druhú. Aimee oddychovala, opaľovala a sa a čerpala energiu na poobedné jazdenie v Line 36. Počas vyše dvojhodinovej session stihla množstvo jázd, čo sa odzrkadlilo na jej únave.

Samozrejme si zakákala aj Baša Števulová, ktorá po dlhšom čase skúšala backflip a treba povedať že jej to ide stále super. V jej štýle sú vidieť roky strávené na doske. Počas nášho pobytu v Line, sme stretli aj legendu kanadského a vlastne aj svetového snowboardingu Marc André Tarteho, ktorý sa venoval srbsko/chorvátskemu snowboardovému teamu. Chalani aj baby tu strávili celý týždeň a najazdili tak kopec skokov.

Tri dni si Aimee na Slovensku užila a určite sa sem ešte vráti. My sme si taktiež s milými usmievavými babami užili a tešíme sa na ďalšie hviezdy svetového snowboardingu, ktoré sa do Line 36 a dúfame, že aj na Divokú Vodu chystajú.

PS: Máme informácie, že sa do Line 36 chystajú Cheryl Maas, Šárka Pančochová a ďalšie hviezdy svetového snowboardingu.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: aimee fuller roxy red bull cheryl maas line divoka voda

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!