Baša Števulová tretia na freeride pretekoch v Rakúsku
Pondelok 05. Februára 2018
Autor: Boardlife

0 komentárov

Baša Števulová tretia na freeride pretekoch v Rakúsku

Baša Števulová po niekoľkoročnej pauze od súťažného snowboardingu znova na pretekoch. Tentoraz na freeride pretekoch Open Faces Kappl-Paznaun 2*, ktoré sa konali v rakúskom stredisku Kappl-Paznaun, nachádzajúce sa oproti známemu Ischglu. Preteky boli súčasťou Open Faces série Freeride World Qualifier.

Ako nám Baša povedala, bol to prvý pretek Open Faces série a vlastne aj prvý Bašin freeride pretek. Bola zvedavá, či po dlhšej pauze zvládne zajazdiť takéto preteky. Jazdiť sa malo skôr, ale veľká nádielka snehu nedolovalo bezpečné odjazdenie akcie, tak sa posunula. Medzitým sa sneh roztopil a na zmrznutú chrustu napadol nový. Vrchná časť faceu bola odtrhnutá lavína, na ktorej bolo nasnežených cca 10 cm nového snehu, čiže veľmi nepríjemný terén. Zvyšok nebol taktiež ideálny, tvrdý podklad a niekoľko cm nového snehu. Baša si vyžrebovala číslo, 1, čiže išla úplne prvá. Jazda jej nevyšla podľa predstáv, urobila začiatočnícke chyby spôsobené aj stresom z prvého štartu takéhoto druhu. Minula jeden plánovaný drop, ktorý ju pravdepodobne stál lepšie umiestenie. Baša si tak nakoniec vyjazdila príjemné tretie miesto a prvých 350 bodov do rebríčka.

Taktiež plánuje účasť na ďalších pretekoch, no najprv musí jazdiť preteky s nižším ohodnotením, aby sa mohla prihlásiť na preteky s vyšším rankingom. Najbližšie to budú preteky Jasná Adrenalín 23.-25. februára 2018, kde získala Baša divokú kartu. Držíme place!

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: stevulova freeride

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!