Utorok 10. Apríla 2012
Autor: Boardlife

0 komentárov

Brziak, Strcuľa a Medlová a ich čerstvé zranenia

Cez víkend, konkrétne s v nedeľu sa konalo záverečné pojazdenie v snowparku v stredisku Jasná – Nízke Tatry. Počasie v nedeľu veľmi neprialo, ale vynahradilo si to v pondelok. Viac o akcii v pripravovanom reporte. Teraz však k menej pozitívnym správam.

Víkendové jazdenie bolo poznačené dvoma zraneniami našich top riderov. Počas jazdenia na úvodnej šikmej rúrke sa Kubo Brziak podšmikol a dopadol na chrbát a zadok. Nanešťastie si pri páde prisadol ruku a tá sa zlomila nad zápästím. Bolestivosť zranenia dokazujú aj fotky. Následne bol Kubo ošetrený Horskou Službou a prevezený do nemocnice. Tam mu ruku po anestéze napravili a zasadrovali. Kubo bude musieť ísť o týždeň na kontrolu, kde sa rozhodne, či bude musieť absolvovať chirurgický operačný zákrok, alebo nie. Kubovi prajeme skoré uzdravenie!

Druhým zraneným počas víkendu v Jasnej je Zolo Strcuľa. Tvrdý podklad v parku, hlboké mínusové teploty dali zabrať hlavne horným končatinám. A tak si Zolo taktiež privodil nepríjemné zranenie zápästia. Zlomená malá kostička sa bude liečiť dlho. Zolo vychytal nešťastie na svahu dodna, keď cestou domov z parku spadol na hlavu a privodil si otras mozgu. Aj Zolovi samozrejme prajeme taktiež skoré uzdravenie a návrat na dosku.

Staršie zranenie trápi Zuzku Medlovú, ktorú pri skákaní skokovzradila noha. Zuzkapred 5 týždňami mala operáciu kvôli posunutej a zlomenej kostičke (ihlici) v predkolení a pri operácii zistili, že má aj roztrhnutý krížny väz, takže ten jej ešte neoperovali, ale za dva týždne jej dajú dole sadru a začne s rehabilitaciami aby jej neochablo svalstvo na nohe. Následne na to Zuzku čaká ďalšia operácia krížneho väzu. Zuzka momentálne behá s barlami, tak ako to bolo na vyhlasovaní výsledkov pohára

 

Zuzka sa stala Majsterkou Slovenska vo freestyle snowboardingu 2012. Taktiež jej prajeme skoré uzdravenie.

Zima ešte nekončí, čaká nás K2 Spring Session 2012 a aj Rossignol SPring Session. Hory má ešte zasiahnuť minimálne jedno sneženie a tak vyššie položené strediská nekončia svoju prevádzku. Dávajte si pozor.

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!