Druhý deň FIS Europa Cup v Jasnej - Medlová tretia, Koriak ôsmy
Pondelok 04. Apríla 2016
Autor: Boardlife

0 komentárov

Druhý deň FIS Europa Cup v Jasnej - Medlová tretia, Koriak ôsmy

Aj v nedeľu 3. apríla 2016 pokračoval FIS Európsky pohár v snowboardingu v stredisku Jasná Nízke Tatry a miestnom DC Snowparku. Ďalšie kolo si užilo vyše 35 jazdcov a jazdkýň zo desiatich krajín Európy. Ako sa darilo našim?

Po úspešnom sobotňajšom preteku sa bohužiaľ Zuzke Medlovej v ženskej kategórii nepodarilo obhájiť prvenstvo. Víťazkou sa stala Češka Katka Vojáčková, ktorá predviedla perfektnú Cab 540 doplnenú o jibing na istotu. Druhé miesto brala aj v druhý deň Ruska Sofya Fedorova, ktorá taktiež točila rotáciu o 540 na skoku. Tretie miesto ostávalo doma na Slovensku zásluhou Zuzky Medlovej.

Medzi chalanmi sa zvádzal tuhý boj. Dve jazdy, kopec skvelých trikoch, ale aj chýb, ktoré stáli body. Najlepšie v nedeľu zajazdil Čech Peter Horák, ktorý pravidelne štartuje na svetových pohároch. Cab 900 doplnená o kvalitný jibing na troch platformách. Druhé miesto putovalo do Litvy zásluhou Tomsa Petrusevicsa a tretie do Talianska zásluhou Alberta Maffeiho. Najlepším Slovákom v druhý deň sa stal Dávid Koridak na celkovo ôsmom mieste. Nasledovali Lukáš Droppa na 16. mieste, Matej Dolník na delenom 20. mieste a Samuel Simo na delenom 23. mieste.

Druhý pretek FIS EC v Jasnej zakončil súťažnú sezónu na Slovensku, prevádzku Grand Jetu a taktiež DC Snowparku. ďakujeme za účasť. Bolo výborne.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: fis ec jasna medlova kordiak dolnik simo droppa

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!