Klaudia Medlová zranená a na X Games sa prepisovala história
Piatok 27. Januára 2017
Autor: Boardlife

0 komentárov

Klaudia Medlová zranená a na X Games sa prepisovala história

Aj tentoraz sa prepisovala história ženského snowboardingu, no bohužiaľ ju nepripisovala naša Klaudia Medlová ale Američanka Hailey Langland. Pekne poporiadku.

Klaudia Medlová dnes ráno 4 hodine nášho času štartovala na zimných X Games 2017 v Aspene a disciplíne Big Air (o jej účasti sme vás informovali už minule). Bohužial sa jej nezadarilo a počas prvého skoku sa zranila. Pri páde si poškodila chrupavku v oblasti rebier, jej liečenie si vyžiada zhruba 5 týždňov.

Tréner Marek Hliničan:

"Sme v nemocnici, lekár diagnostikoval Klaudii poškodenú chrupavku v mieste, kde sa spája rebro s kosťou. Nie je to nič vážne, čoho sme sa najskôr obávali. Liečenie bude trvať približne mesiac. Môže to byť viac, ale aj menej. Ja osobne som optimista a verím v priaznivejší scenár liečby. Dúfam, že sa Klaudia uzdraví, oddýchne si a do marcových majstrovstiev sveta v Sierra Nevade bude v poriadku."

Víťazkou sa stala mladá, len 16. ročná Hailey Langland z USA. Práve ona prepísala históriu ženských trikov, keď zajazdila Cab 1080 Double Cork ako prvá baba na svete na súťaži. Ani jej druhý skok a štýlová Frontisde 360 nie je na zahodenie. Sledujte video.

Na druhom mieste skončila Rakúšanka Anna Gasser s trikmi ako Cab Double Underflip. Stopercentný dopad.

Tretie miesto putovalo taktiež do USA riderke menom Julia Marino. Jazdila taktiež Cab Double Underflip a Backside 720.

Ďalšie umiestnenie v ženskom Big Air na X Games 2017 v Aspene.

1. Hailey Langland (USA)
2. Anna Gasser (AUT)
3. Julia Marino (USA)
4. Jamie Anderson (USA)
5. Katie Ormerod (GBR)
6. Kjersti Østgaard Buaas (NOR)
7. Cheryl Maas (HOL)
8. Klaudia Medlová (SVK)

Klaudia Medlová mala štartovať už začiatkom februára na Air & Style pretekoch, následne ju mali čakať preteky Svetového pohára FIS v Mammoth Mountain Resort (USA) a následne preteky v tej istej kategórii v kanadskom Quebec City. Uvidíme aké budú prognózy k zraneniu a kedy sa Klaudia Vráti do súťažného kolotoča. Prajeme skoré uzdravenie.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: xgames medlova klaudia

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!