Red Bull Illume je späť aj s novými kategóriami  Instagram a Moving Image
Sobota 02. Februára 2019
Autor: RedBull

0 komentárov

Red Bull Illume je späť aj s novými kategóriami Instagram a Moving Image

5. edícia najväčšej fotografickej súťaže fotiek z prostredia akčných a extrémnych športov otvára nový ročník s novými kategóriami, inovatívnu foto-výstavu a nových partnerov!

Red Bull Illume sa vracia – súťaž, ktorá nemá konkurenciu, čo sa týka športovej a akčnej fotografie sa posúva ešte vyššie! Predstavuje najkreatívnejšie a najúchvatnejšie snímky na planéte. Zachytáva vášeň, ktorou fotografi po celej zemi fotia, ich životný štýl a kultúru.

The Image Quest 2019 je piatou edíciou Red Bull Illume a rozšíril sa o dve nové vzrušujúce kategórie; Best of Instagram by SanDisk a kategóriu Moving Image. Prihlasovanie do kategórie Best of Instagram by SanDisk sa začína 1. februára a prebieha mesačne s finálnymi prihláškami do 14. júna. Príspevky do hlavnej súťaže sa môžu pridávať po dobu troch mesiacov od 1. mája do 31. júla 2019. Víťazi budú predstavení na Winner Award Ceremony na konci novembra 2019. Fotky finalistov potom precestujú svet na úplne novej výstavnej tour počas roka 2020. Sony, líder vo foto-biznise, je späť na palube ako partner, zastrešuje tiež kategóriu Innovation.  

KĽÚČOVÉ BODY:

  • Frekvencia uskutočnenia súťaže sa zmenila z každých troch na každé dva roky
  • Dve nové kategórie: Best of Instagram by SanDisk a Moving Images
  • Prihlasovanie do kategórie Best of Instagram: 1. február- 14. jún na Instagrame, mesačné verejné hlasovanie  
  • Prihlasovanie do hlavnej súťaže: 1. máj – 31. júl na redbullillume.com
  • Winner Award Ceremony na konci novembra 2019
  • Svetová indoorová a outdoorová výstavná tour v roku 2020
  • Partneri: Sony, SanDisk, Skylum a COOPH
  • Obrázky, videá a texty voľne dostupné pre editoriálne účely

Ako aj nové kategórie, aj tri súčasné kategórie, sa zmenili. Kategória Emerging je pre rastúce talenty, ktoré medzi sebou súperia na podobnom základe – prihlášky sa prijímajú len od fotografov, ktorí majú 25 rokov alebo menej. Kategória RAW sa zameriava na snímky, ktoré sú zhotovené „priamo z foťáku“, ukazujúce reálny obraz. Kompozícia, expozícia a osvetlenie musia byť vytvorené pred objektívom. Obrázky, ktoré odhaľujú unikátny uhol, vizuálnu myšlienku, odlišný formát, blesk a svetelné efekty, v podstate niečo, čo sa ešte dosiaľ nedalo vidieť, sa môžu prihlásiť do kategórie Innovation by Sony.

Kategória Best of Instagram by SanDisk je pre fotografov s najepickejším záberom s dobrodružnou alebo akčnou tematikou. Účastníci sa zapoja jednoducho použitím

@redbullillume a #rbi19submission. Prihlasovanie do Best of Instagram začína 1. februára, každý mesiac od februára do júna si verejnosť zvolí jedného víťaza.

Keďže video ide do popredia a fotografi sa stali komplexnejšími tvorcami obsahu, od roku 2019 sa do Red Bull Illume môžu prihlasovať aj krátke videá.  Nová kategória Moving Images je otvorené hracie pole pre najlepšie sekvencie z oblasti extrémnych a akčných športov v rozsahu 5 až 30 sekúnd.

Fotografi z celého sveta celkovo prihlásia tisíce ohromujúcich snímok do 11 kategórií, niektoré sú klasické, iné úplne nové:  

Innovation by Sony - Best of Instagram by SanDisk - Creative by Skylum - Emerging - Energy - Lifestyle - Masterpiece - Moving Images - Playground – Raw - Wings

Takisto novinka – snímky mobilným telefónom sú povolené v každej kategórii.

Príspevky do všetkých kategórií, okrem Best of Instagram by SanDisk ,sa môžu podávať počas troch mesiacov od 1. mája do 31. júla 2019.

Ako vždy, fotky, videá a texty z Red Bull Illume sú voľne dostupné pre publikačné účely – pre získanie fotiek s vysokým rozlíšením nás stačí kontaktovať.

EXKLUZÍVNA WINNER AWARD CEREMONY A CELOSVETOVÁ VÝSTAVNÁ TOUR

Keď sa 31. júla ukončí fáza prihlasovania, príde čas na to, aby sa osvetlil svet. Počas hodnotiacej fázy 50 z najlepších svetových fotografických redaktorov a digitálnych expertov vyberie 55 finalistov, víťazov 11 kategórií a určí 1 celkového víťaza, ktorí budú odhalení na Winner Award Ceremony na konci novembra 2019.

Winner Award Ceremony nie je len pár hodín na pódiu, ale je to trojdňové podujatie na ohromujúcom mieste uverejnenom čoskoro, plné workshopov, rozhovorov a testovania výrobkov. Je to udalosť, kde sa bude dať pokope vidieť viac než 100 mienkotvorných osobností scény  - vrátane finalistov, porotcov a partnerov.

V roku 2020 všetky víťazné snímky pocestujú do hlavných miest a kultúrnych centier súbežne na troch kontinentoch ako súčasť Red Bull Illume Exhibit Tour, ktorá tak poskytne nebývalú úroveň expozície.  Okrem unikátnej nočnej prehliadky so svetelnými boxami veľkými 2x2m, 55 finalistov bude osvetlených v digitálnych smart rámoch na inovatívnej Indoor Exhibition.

RED BULL ILLUME OZNAMUJE NOVÝCH PARTNEROV

Ako jedna z najďalej siahajúcich fotografických súťaží na planéte, sme veľmi potešení, že pre 5. edíciu Red Bull Illume môžeme oznámiť nových partnerov.

Sony

Ako celosvetový líder v digitálnom zobrazovaní a najväčší svetový výrobca obrazových snímačov, poslaním Sony je byť spoločnosťou, ktorá zaisťuje a napĺňa zvedavosť. Ich bezhraničná vášeň pre technológiu, obsah a služby a tiež neúnavná snaha o inovácie, ich ženie k tomu, aby poskytovali prevratné nové nadšenie a zábavu spôsobom, akým len Sony dokáže.      

SanDisk

Meno známe tvorcom obsahu odvšadiaľ, značka vedúca v ukladaní dát určuje zlatý štandard pre profesionálov na scéne a v obore. 

Skylum

Tvorcovia foto editoru Luminar 3 poháňaného umelou inteligenciou, Skylum pomáha získať fotografiám nové úrovne dokonalosti – jednoduchšie ako kedykoľvek predtým.

COOPH

Tvorca oblečenia a doplnkov pre fotografovanie, ako aj tvorca online magazínu a YouTube kanálu, ktorý uznáva a podporuje ľudí zanietených pre fotografiu.  

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: red bull redbull

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!