Slovenská výprava na Majstrovstvách sveta juniorov v Chiesa in Valmalenco veľa vody nenamútila
Nedeľa 30. Marca 2014
Autor: Boardlife

0 komentárov

Slovenská výprava na Majstrovstvách sveta juniorov v Chiesa in Valmalenco veľa vody nenamútila

Slovenská snowboardová výprava v zložení Zuzka Medlová, Boris Karolčík a Dávid Kordiak sa zúčastnila FIS Majstrovstiev sveta juniorov vo freestyle snowboardingu. Jazdili sa disciplíny ako slopestyle, halfpipe, paralelný slalom, obrovský slalom, snowboardcross. My sme mali zastúpenie v mužskej a ženskej kategórii slopestyle.

Začneme dievčatami. Naša Zuzka Medlová nepostúpila z kvalifikácie a skončila na 20. mieste z 26. štartujúcich dievčat z celého sveta. Víťazkou sa stala Američanka Hailee Mattingley. Svetová úroveň ženského juniorského snowboaridngu je naozaj vysoká. Aj tak ďakujeme Zuzke za reprezentáciu Slovenska.

Mužská kategória dopadla podobne. Ani Borisovi Karolčíkovi a ani Dávidovi Kordiakovi sa nepodarilo postúpiť z kvalifikácie. Dávid Koridak skončil vo svojom heate 3 na nepostupovom 9. mieste. Celkovo sa umiestnil najlepšie z našich a to na 36. mieste zo 60 štartujúcich. Ďalší náš zástupca Boris Karolčík, ktorý odchádzal do Talianska s výborným výsledkom na FIS Europa Cup na Štrbskom Plese (4. miesto) sa taktiež neprebojoval z kvalifikácie, v heate č. 4 skončil na 13. mieste a celkovo tak na 52. mieste.

Zuzke a chalanom prajeme veľa úspechov na ďalších pretekoch.

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!