Snowparky v Jasnej, na Donovaloch, Malinom Brde, Štrbskom a vo Valči – ako to tam vyzerá?
Pondelok 19. Januára 2015
Autor: Boardlife

0 komentárov

Snowparky v Jasnej, na Donovaloch, Malinom Brde, Štrbskom a vo Valči – ako to tam vyzerá?

Freestyle sezóna sa našťastie rozbehla aj na Slovensku. Po tom, čo už dlhšie stojí hlavne jibový park v stredisku Jasná – Nízke Tatry sa postupne vybudovali snowparky aj na Malinom Brde a Donovaloch. Ako to vyzerá v týchto troch snowparkoch?

Stredisko Jasná – Nízke Tatry ponúklo snowpark ako prvé v sezóne 14/15. Nachádza sa na Otupnom a nájdete tam viacero jibových prekážok ako rovná bedňa, double jakel, rovná rúra, VR rúra, bonkovacie koleso s kickrom, polejam, dvojtrubka, kink rúra. Momentálne sa čaká na dobudovanie ďalších prekážok. Ak by ste chceli vidieť pohybujúce sa obrázky, odporúčame pravidelnú štvrtkovú sériu: Bloody Thursday 2015: Prvá, druhá, tretia, štvrtá, piata, šiesta.

Stredisko Donovaly taktiež otvorilo brány svojho snowparku. Nájdete v ňom jibové prekážky, ale aj skok. Okrem iných v parku nájdete dvojtrubku (8m), skok s 8m table, C box (8m), balkón s dvoma railami, polejam, bedňa (5m), doublekink rúra, rovná rúra (3m), rainbow bedňa. Pribúdajúcim snehom sa určite aj setup prekážok bude meniť.

Ružomberské stredisko Malino Brdo má k dispozícii lákavé dva skoky s table cca 7 a 11 metrov. K tomu v snowparku nájdete viacero jibových prekážok umiestnených na platformách. Jedná sa hlavne o bedňové prekážky, ale v ponuke nájdete aj rail.

Boardland vo Valči taktiež ponúka zopár prekážok. Ide o rovnú kovovú rúru a plastovú rúru, ktoré sú osadené jednotlivo, alebo spojené. Ďalej je to netradičná „cisterna“, polejam. Čoskoro sa plánujú osadiť nové prekážky. Všetko záleží od množstva snehu.

Stredisko Štrbské Pleso vo Vysokých tatrách taktiež pred nedávnom otváralo svoj malý snowparčík. Momentálne v ňom nájdete iba jibové prekážky, no príjemne osadené a jazditeľné. K 5m rúre, funny rúre (2x rúra 2,5 a 3 m, druhá na nižšej úrovni (step) bonk valec na nájazde, 4m mini railu a 5m downrailu (dvojtrubka) pribudnú čoskoro aj ďalšie railové prekážky.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: snowpark jasna chopok donovaly valca ruzomberok

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!