Sobotné kolo FIS Európskeho Pohára vo freestyle snowboardingu na Štrbskom Plese vyhral Florian Prietl. Matej Matys na 10. mieste
Nedeľa 23. Marca 2014
Autor: Boardlife

0 komentárov

Sobotné kolo FIS Európskeho Pohára vo freestyle snowboardingu na Štrbskom Plese vyhral Florian Prietl. Matej Matys na 10. mieste

Slopestylová trať na Štrbskom Plese privítala 37 pretekárov a 14 pretekárok z 11 krajín, ktorí štartovali na preteku Európskeho Pohára vo freestyle snowboardingu. Medzi zahraničnými jazdcami malo zastúpenie aj Slovensko a to v mužskej aj ženskej kategórii. Pretek európskeho formátu bol organizovaný pod taktovkou SLA a úseku snowboardingu.

Celodenné jazdenie prebiehalo na dvoch skokových prekážkach a na dvoch kovových prekážkach. Vysokú úroveň preteku dokazovali skúsení zahraniční jazdci. V mužskej kategórii nás reprezentovali viacnásobný Majster Slovenska vo freestyle snowboardingu Matej Matys, účastník univerziády Matej Dolník, Boris Karločík, Dušan Bízik a Dávid Kordiak. Do finálovej dvanástky sa však napokon podarilo prebojovať len Matejovi Matysovi.

Víťazstvo vo FIS EC na Štrbskom Plese si doniesol rakúsky jazdec Florian Prietl. Na druhom mieste sa s tesným bodovým odstupom umiestnil litovský jazdec Toms Petrusevics. Tretie miesto si vybojoval Emiliano Lauzi. Najlepšie zo slovenských jazdcov zajazdil Matej Matys na celkovom desiatom mieste. V ženskej kategórii dominovala Slovenka Klaudia Medlová, pred reprezentantkou z Českej republiky Klárou Janíkovou. Tretiu priečku obsadila Talianka Delfina Marta.

Celkové umiestnenie slovenských jazdcov: Mužská kategória: 10. Matej Matys, 15. Dušan Bízik, 16. Matej Dolník, 24. Daniel Štecko, 28. Boris Karolčík, 29. Dávid Kordiak. Ženská kategória: 1. Klaudia Medlová, 7. Zuzana Medlová, 14. Martina Molnárová.

Sobotňajšie prvé kolo FIS EC bolo zároveň aj Majstrovstvami Slovenska vo freestyle snowboardingu. Titul Majster Slovenska vo freestyle snowboardingu si vybojoval Matej Matys. Majsterkou Slovenska za rok 2014 sa stala Klaudia Medlová.

Druhé kolo FIS Europa Cup vo freestyle snowboaridngu na Štrbskom Plese pokračuje nedeľným pretekom.

Foto: Lucia Murinová (niektoré fot boli určené pre klasiku, takže tak)

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!