V stredisku Jasná sa lyžuje už v sobotu 1. decembra
Piatok 30. Novembra 2018
Autor: PR

0 komentárov

V stredisku Jasná sa lyžuje už v sobotu 1. decembra

Lyžiarsku sezónu 2018/19 odštartuje ako prvé z tatranských stredísk stredisko Jasná v Nízkych Tatrách na viac ako 3 kilometroch. V sobotu 1. decembra sa spúšťa lyžovačka na troch zjazdovkách, ktoré majú aktuálne výšku snehu do 30 cm a podmienky na lyžovanie dobré, miestami obmedzené. Lyžovať sa bude na severnej strane Chopku na modrej zjazdovke č. 13 Biela Púť a na červených zjazdovkách č. 1 Pretekárska z Priehyby na Záhradky a č. 2 Májová z Priehyby do Jasnej.

Najbližšie chladné a mrazivé týždne využije stredisko na dosneženie, úpravu a spustenie aj ďalších zjazdoviek na oboch stranách Chopku. Štart zimnej sezóny sa v Jasnej začína už v piatok 30. novembra. Bude spojený s tradičným regionálnym podujatím - stretnutím Liptákov a Horehroncov na vrchole Chopku o 10. hodine. Na hostí čaká bohatý program pri príležitosti 100. výročia Československa a známi ľudia a osobnosti, ktoré sú späté so športom a históriou lyžovania na Liptove. Pripravená je aj výstava fotografií Alojza Lutonského – priekopníka tatranského turizmu. Lanovky budú v piatok v prevádzke len pre peších návštevníkov. Vo večerných hodinách sa v priestoroch Crystal baru na Bielej Púti odohrá Sit Down stories - talkshow Veroniky Cifrovej Ostrihoňovej a jej hostí. Rozhovory so zaujímavými ľuďmi – českou herečkou Annou Polívkovou, zabávačom Samom Trnkom a spevákom Robom Pappom začínajú o 20. hodine.

Sobota 1. decembra sa bude niesť nielen atmosférou prvej tohtoročnej lyžovačky, ale aj najlepšej aprés-ski party na snehu, kedy sa v lokalite Priehyba odohrá najlepšia tanečná zábava na tradičnom Demänovka Ratrak stagei. V čase od 10.-15. hod. je pripravený kopec zábavy, súťaží a hier v Demänovka stane. Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Liptov pripravila počas dňa animačný program pre všetky vekové kategórie, na ktorom sa predstavia obľúbení Liptovskí zbojníci a pripravená je aj ochutnávka typických liptovských syrov. Najväčšie vyvrcholenie dňa však začína o 21. hodine v hudobnom klube Happy End. Legendárny Winter Jasná Opening odštartuje tento rok v tanečnom štýle Funky bašavel edition. Večer odpáli koncert jednej z najlepších a najvyhľadávanejších slovenských funky kapiel – Funkiez. Nálada bude gradovať vďaka balkánskym rytmom v podaní charizmatickej dvojice DJov Jakuba a Romana, ktorí pôsobia na hudobnej scéne už desať rokov ako formácia MALALATA, ktorá vytvára fúziu medzi balkan beats, gypsy beats, cumbie a reggae. Veľkolepú show budú sprevádzať tí najlepší DJ`s. DJ EKG, DJ MIKIAS, DJ JUST DAVE, PABLIK DJ, ktorí prinesú na parket tanečnú explóziu a za účasti tanečníc vo veľkolepých kostýmoch dotvoria atmosféru fantastického Winter Jasná Opening. Bližšie na www.jasna.sk

Na otvorenie lyžiarskej sezóny čakajú aj strediská vo Vysokých Tatrách. Prvá lyžovačka na Štrbskom Plese by mohla začať už o týždeň, v piatok 7. decembra. V prípade, že to teploty dovoľujú, primárne sa zasnežujú svahy Interski, Turistická a Junior. V Tatranskej Lomnici prebieha do 7. decembra pravidelná jesenná technická údržba lanoviek. Všetky lanovky a vleky sú mimo prevádzky. Aktuálne sa zasnežujú zjazdovky zo Skalnatého plesa až do Tatranskej Lomnice. Stredisko bude otvorené v sobotu 8. decembra a v prípade, že sa podarí vysnežiť a upraviť niektoré zjazdovky na požadovaný štandard, je predpoklad, že sa počas víkendu bude aj lyžovať. Oficiálne otvorenie lyžiarskej sezóny pod názvom SKI EXCLUSIVE Opening je v Tatranskej Lomnici 15. decembra. viac na www.vt.sk   

Najväčšou novinkou sezóny je moderný nákup skipasov spôsobom ako letenky prostredníctvom www.gopass.sk. Ceny skipasov už nie sú pevné, ale zobrazujú sa dynamicky online podľa počtu predaných lístkov a vyťaženosti strediska v danom termíne. Ceny skipasov sa neustále menia a počas exponovaných termínov sú tak ceny skipasov vyššie a počas menej vyťaženého strediska zase nižšie.  

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: tmr jasna chopok

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!