Samo Jaroš, Tadeáš Nedielka a Martin Józsa na EC v Taliansku
Snowboard

Štvrtok 23. 03 2023

Samo Jaroš, Tadeáš Nedielka

FIS Europa Cup vo freestyle snowboaridngu pokračoval ďalšou zastávkou a to v talianskom stredisku Livigno. Jazdil sa slopestyle a na štarte sme mali dokonca trojicu slovenský riderov. Sama Jaroša, Tadeáš Nedielku a Martina Józsu.

KZN skatepark otvorenie
Skateboard

Štvrtok 23. 03 2023

KZN skatepark otvorenie

KZN skatepark oslavuje tento rok významné životné jubileum. Za chvíľu dosiahne svoju plnoletosť a preto sme si pre vás tento rok prichystali viacero zaujímavých akcií. Začíname zľahka a prvou z nich je otvorenie tejto sezóny a to 25.3.2023.

Sketon dokončuje v Modre parádny bowl
Skateboard

Štvrtok 23. 03 2023

Sketon dokončuje v Modre parádny

Sketon sa s výstavbou skateparkov rozbehol. Dôkazom je parádny bowl v meste Modra, ktorý čaká na vyzretie betónu, papierovačky, pár drobností a bude hotový. Pokochaj sa nádherou z betónu.

Pozvánka na vrchol sezóny - DC Helter Skelter 2023
Snowboard

Pondelok 20. 03 2023

Pozvánka na vrchol sezóny -

Legendárna snowboardová akcia DC Helter Skelter prichádza aj túto sezónu! Už tradične sa môžete tešiť na freestyle banked slalom contest, ktorý sa bude konať 8.4.2023 v Jasnej. Pre tých najodvážnejších máme prichystanú afterparty v RetroBare na Hoteli Liptov.

Video z Boardland Garden Sesh 2023
Snowboard

Nedeľa 19. 03 2023

Video z Boardland Garden Sesh

Pozri si video z akcie Boardland Garden Sesh 2023, ktorá sa odjazdila vo Valči. O video sa postaral Peťo Čaja.

Stuhleck Parks a Blue Tomato prinášajú The Escalation am Eck
Snowboard

Utorok 14. 03 2023

Stuhleck Parks a Blue Tomato prinášajú

Pozývame vás na zaujímavú snowboard/freeski súťaž k našim kamarátom na Stuhleck. Stredisko nájdete len 150 km od Bratislavy u susedov v Rakúsku. Dva nádherné snowparky o ktorých sme už písali. Tentoraz tam prebehne už tradičná súťaž The Escalation.

Skatepark týždňa: Upland Pipeline Skatepark, Upland California
Skateboard

Utorok 14. 03 2023

Skatepark týždňa: Upland

Dnes si predstavíme park, ktorý sa navštíviť už nedá. Bol postavený v prvej vlne budovania skateparkov v Amerike v roku 1977. Jednalo sa o privátny park, kde sa platilo vstupné. Majiteľmi boli Stan a Jeanne Hoffmanovci. Zbúraný bol v roku 1989. Bol domovom viacerých legendárnych

Peter Molec v Antiz videu Festen
Skateboard

Nedeľa 12. 03 2023

Peter Molec v Antiz videu Festen

Pozri si ako jazdia chalani za Antiz čistú ulicu. V novom videu Festen sa objaví aj náš Peter Molec. Slušný náklad európskeho skateboardingu.

Na Red Bull Jump & Freeze zažiješ Jurský Park, uvidíš Kokosy na snehu a pochutíš si na Hriankach
Lifestyle

Nedeľa 12. 03 2023

Na Red Bull Jump & Freeze zažiješ

Toto je 25 súťažných tímov a hviezdna porota. Kreativita tímu, bizarné kostýmy, znamenitý výkon a samotný skok do bazéna. Presne také budú hodnotiace kritéria poroty Red Bull Jump & Freeze, jedného z najbláznivejších zimných podujatí, ktoré sa uskutoční už 1. apríla

Skatepark týždňa: Stockwell skatepark, Londýn, Anglicko
Skateboard

Streda 08. 03 2023

Skatepark týždňa: Stockwell

Dnes sa vyberieme na inú planétu. V Anglicku stojí viacero legendárnych skateparkov, ktoré boli postavené ešte v prvej vlne v sedemdesiatych rokoch. Najznámejším z nich je Rom skatepark, ktorý môžete poznať napríklad z Vans videa Take It Back. Jeden záber vo videu je natočený

Sketon tento rok slávi 5. narodeniny
Skateboard

Streda 01. 03 2023

Sketon tento rok slávi 5. narodeniny

Aj pre nás je to ťažko uveriteľné ale čo už, roky neoklameš. Pri tejto príležitosti sa plánujeme stretnúť, poskejtovať, poradovať sa, pospomínať a hlavne sa poriadne zabaviť! To po tej ťažkej robote veru treba - šak si zaslúžime.

Druhý americký snowpark v tom istom stredisku - Stuhleck parks
Snowboard

Streda 01. 03 2023

Druhý americký snowpark v tom

Áno, v rakúskom stredisku Stuhleck nájdeš viacero skvelých snowparkov. V predchádzajúcej správe sme sa pozreli na park určený začínajúcim jazdcom, teraz sa zameriame na tých pokročilejších. Lakeview Park 2.0

Skatepark týždňa: Hirschgarten street park, Mníchov, Nemecko
Skateboard

Streda 01. 03 2023

Skatepark týždňa: Hirschgarten

Mníchov je mesto s najviac skateparkami v Nemecku. Ja osobne mám k tomuto miestu veľmi blízky vzťah, strávil som v ňom veľa času, pracoval som na jednom lokálnom parku a ďalšom parku v neďalekom Augsburgu. Mníchov je známy pivnými záhradami, ktoré v minulosti mali svoj účel.

ZSL pohár freestyle snowboardingu & lyžovania vo Veľkej Rači
Snowboard

Utorok 28. 02 2023

ZSL pohár freestyle snowboardingu

Cez víkend 4. a 5. marca 2023 prebehne v stredisku Veľká Rača ZSL pohár freestyle snowboardingu & lyžovania. Big air by mal byť v sobotu na večernom a slopestyle v nedeľu počas dňa. Viac info po upresnení organizátorom.

Pozvánka na Boardland Garden Session do Valče
Snowboard

Utorok 28. 02 2023

Pozvánka na Boardland Garden

Prichádzajúci víkend prináša aj dve snowboardové akcie. Našťastie sa organizátori dohodli a navzájom nekolidujú a v pohode stihneš obe. Prvá je vo Valči a miestnom Boardland - snowboardpark Valčianska dolina. V sobotu 4.3. tam prebehne Boardland Garden Session.

Americký snowpark len 150 km od Bratislavy
Snowboard

Utorok 28. 02 2023

Americký snowpark len 150 km

Už je to tradícia, že v rakúskom stredisku Stuhleck, ktoré je vzdialené od Bratislavy len 150 kilometrov, každosezónne vyrastá niekoľko skvelých snowparkov. Sleduj.

Skatepark týždňa: Rand Park, Montclair, New Jersey, USA
Skateboard

Pondelok 20. 02 2023

Skatepark týždňa: Rand Park,

Pôvodne tenisové ihrisko sa postupne premieňa na skatepark. Tak ako všade sa začína drevenými rampami, ktoré si lokáli jednoducho doniesli na opustenú plochu, ktorá je dosť dobrá na to, aby sa na nej dalo skejtovať. Tony Hawk má vlastnú nadáciu, ktorá podporuje výstavbu skateparkov

Maťka Molnárová Matula druhá na 1* FWT Qualifier v Kappl
Snowboard

Piatok 17. 02 2023

Maťka Molnárová Matula druhá

Slovenská riderka Martina Molnárová Matula už dlhšiu dobu žije za hranicami našej krajiny. Učarovalo jej Tirolsko v Rakúsku a ani sa jej nečudujeme. Každopádne Marina je už dvojnásobná mamička a popri tom si stíha ešte j zajazdiť freeride snowboardové preteky 1* FWT Qualifier,

Pozvánka na Banked Slalom 2023
Snowboard

Piatok 17. 02 2023

Pozvánka na Banked Slalom 2023

Pozývame vás na volné pokračovanie snowboardových pretekov na čas v klopených zátačkách. Po úspešných ročníkoch na Pezinskej Babe a Králikoch rozširujeme pretek na sériu Jameson Banked Slalom v troch slovenských strediskách, ktoré nám vyšli v ústrety a plne podporia

Robo Haberl v tlačenom Trasher magu!!!
Skateboard

Streda 15. 02 2023

Robo Haberl v tlačenom Trasher

Do prestížneho tlačeného skate magazínu Thrasher (áno, to je to slovo čo máš na mikine a nevieš čo to je :) sa Slovákom často nepodarí dostať. Tipovali by sme, že sa tam objavia Peter Molec, Marek Zápražný, alebo Rišo Tury. No vo februárovom vydaní 2023 sa objavil Robo Haberl.

Zolo Strcuľa a jeho pojazd železom v Laaxe
Snowboard

Pondelok 13. 02 2023

Zolo Strcuľa a jeho pojazd železom

Slovenský snow drtič Zoltán Strcuľa sa na zimu usalašil vo švajčiarskom top stredisku Laax, okrem čokolády a nových hodiniek si Zolo aj slušne jazdí. Dôkazom je jeho krátky, no výživný part v The Crap Show 2023 #2 LAAX.

Pozvánka na Zuberská Foršta vol 10.
Snowboard

Pondelok 13. 02 2023

Pozvánka na Zuberská Foršta

Zuberská Foršta je po dvoch rokoch späť a to už po jubilejný desiaty krát. Bude sa súťažiť na lyžiach a na snowboardoch v disciplíne BigAir. Foršta je tento rok ako druha zástavka Slovenského freeski/snowboard pohára. Diváci sa môžu tešiť na top slovenských jazdcov, guláš

Skatepark týždňa: Mahon skate plaza, Vancouver, Kanada
Skateboard

Sobota 11. 02 2023

Skatepark týždňa: Mahon skate

Vítame vás v novej rubrike nášho magazínu kde si každý týždeň predstavíme jeden skatepark zo sveta, ktorý upútal našu pozornosť. Začneme dosť netypickým skateparkom z kanadského Vancouveru. Je dielom firmy Transition construction a dizajn urobil legendárny skejťák

Vo Vysokých Tatrách otvorili Lomnické sedlo - najvyššie položenú zjazdovku na Slovensku
Lifestyle

Streda 08. 02 2023

Vo Vysokých Tatrách otvorili

Po dňoch sneženia a nepriaznivého počasia sa v pondelok 6.februára 2023 podarilo v stredisku Tatranská Lomnica otvoriť najvyššie položenú, čiernu zjazdovku v Lomnickom sedle. „Na zjazdovke, ktorá je odkázaná výlučne na prírodný sneh, ho máme v prieme takmer dva metre.

Rišo Tury a skvelé piate miesto na Majstrovstvách sveta v skateboardingu
Skateboard

Pondelok 06. 02 2023

Rišo Tury a skvelé piate miesto

Na Majstrovstvách sveta v skateboardingu 2022, ktoré sa konali v Dubai si náš jazdec Richard Tury vyjadzil fantastické 5. miesto. Obrovská gratulácia a sledujte video.

Prvé kolo ZSL Freestyle Cup 2023 v Jasnej - výsledky
Snowboard

Pondelok 06. 02 2023

Prvé kolo ZSL Freestyle Cup 2023

V nedeľu sa v stredisku Jasná a miestnom snowparku, ktorý nájdete v časti Otupné, odjazdilo prvé kolo ZSL Freestyle Cup 2023. Jazdil sa slopestyle v kategórii open. Prvenstvo si vyjazdil Dušan Bízik, pred Borisom Karolčíkom a tretím Marekom Krížom.

Zuzka Vráblová prvá na Embily Open 2023
Water

Pondelok 06. 02 2023

Zuzka Vráblová prvá na Embily

Slovenská top wakeskaterka Zuzka Vráblová si vyjazdila prvenstvo v kategórii baby na wakeskate na Embily open 2023, ktorý sa jazdil v Singapore Wake Park. Gratulujeme.

4.2. v Jasnej štartuje 1. kolo Pohára ZSL vo Freestyle
Snowboard

Sobota 28. 01 2023

4.2. v Jasnej štartuje 1. kolo

V sobotu 4.2.2023 štartuje v stredisku Jasná 1. kolo Pohára ZSL vo Freestyle. Chalani už pracujú na príprave snowparku, kde sa odjazdí slopestyle. Sobota bude patriť open kategórii a na nedeľu 5.2. je naplánovaný slopestyle pre žiakov a juniorov.

Bláznivá jazda zakončená skokom do bazéna? Prihlás sa na Red Bull Jump & Freeze
Lifestyle

Sobota 28. 01 2023

Bláznivá jazda zakončená

Kreativita tímu, bizarné kostýmy, znamenitý výkon a samotný skok do bazéna. Presne také budú hodnotiace kritéria poroty Red Bull Jump & Freeze, jedného z najbláznivejších zimných podujatí, ktoré sa uskutoční už 1. apríla 2023 v Jasnej.

Snowboard vs. trampolína v podaní Zoltána Strcuľu
Snowboard

Sobota 28. 01 2023

Snowboard vs. trampolína v podaní

Slovenský snowboarder Zoltán Strcuľa sa stal súčasťou zaujímavého projektu spojenia snowboardingu a prípravy na trampolíne. Zoltán sa momentálne nachádza v špičkovom švajčiarskom zimnom stredisku Laax, kde brúsi svoj snowboarding. Sleduj video o ktoré sa postaral Marek

Podpíšte prosím petíciu za skatepark v Michalovciach
Skateboard

Piatok 20. 01 2023

Podpíšte prosím petíciu

Podpíšte prosím petíciu za skatepark v Michalovciach. V Michalovciach je skatepark skoro realitou. Sú peniaze, podpísaná zmluva, dokonca aj stavebné povolenie (zatiaľ neprávoplatné). Akurát mesto má na poslednú chvíľu pochybnosti. Pomôžme im pochopiť, že skatepark

Richi Eliáš contest life - Winter rippin Prievidza
Skateboard

Piatok 20. 01 2023

Richi Eliáš contest life - Winter

Prinášame vám nový video počin od nášho team ridera Richiho Eliáša a kameramana, editora Gabriela Ružiča. Chalani ako druhého kameramana zvolili Tomáša Peliho.