Ako dopadla zima 2014/2015 na Slovensku?
Pondelok 04. Mája 2015
Autor: Boardlife

0 komentárov

Ako dopadla zima 2014/2015 na Slovensku?

Zimná sezóna 2014/2015 na Slovensku skončila 3. mája 2015. Bola veľmi dlhá a plodná. Začiatok nebol práve najlepší, ale následne čo to prisnežilo, postavilo sa viacero snowparkov, odjazdilo sa viacero sessions a súťaží. Poďme bilancovať.

NOVEMBER, DECEMBER:

Pred samotnou zimnou sezónou prebehlo viacero „zahrievacích“ akcií ako septembrový Čo Pele Jib Contest vo Zvolene, Big Jump Exhibition v Žiline, alebo LTR Jib Contest v Prešove. Prvá správa o spustení zasnežovania prišla už 24. novembra. Samotná ostrá zimná sezóna štartovala 5.12.2014 v stredisku Jasná – Nízke Tatry. Zaspomínať si na úvodné dni novej sezóny môžete s nami. Dva týždne po spustení strediska vyrastajú nové prekážy a prebiehajú prvé akcie: World Snowboard Day 2014. Pridáva sa aj stredisko Štrbské Pleso, kde miestni chalani budujú snowpark. Sneženie, výstava snowparkov pokračuje. Tešíme sa na zimu. V decembri začala aj úspešná video sága od Kvetka – Bloody Thursday 2015, ktorá mapovala jazdenie chalanov v stredisku Jasná – Nízke Tatry. December: Prvá epizóda, druhá epizóda, tretia epizóda.

JANUÁR:

Od januára 2015 štartuje aj testovacie centrum Boardlife.sk & Rossignol, ktoré sa zastaví vo viacerých strediskách ako Vrátna, Veľká Rača, Kubínska Hoľa, Tatranská Lomnica, Bachledka, Donovaly, Králiky, Chopok – Juh a Tále. Zajazdiť si ďalšie snowparkové prekážky môžeme už začiatkom januára 2015 v Jasnej. Svoj pozdrav posielajú aj chalani zo Štrbského a to formou videa Peťa Čaju a Ďuriho Turyho.

Január bol najplodnejší pre Bloody Thursday 2015: Štvrtá epizóda, piata epizóda, šiesta epizóda, siedma epizóda a ôsma epizóda. Nezaostáva ani východ a posiela svoj pozdrav z Kojšovky a Kavečian.

Stred januára 2015 a prinášame informácie o ďalšom budovanom snowparku, tentoraz na Malinom Brde pod taktovkou YRC. V tom istom stredisku otvárajú 14.1.2015 aj prvé kickre na Slovensku v sezóne. Následne sa pridávajú aj ďalšie slovenské strediská, ktoré budújú snowparky. Počasie je stále nevyspytateľné. Veľké výkyvy teplôt neprajú nikomu. Občas zazrieme na Aladinovi sneženie a vydávame sa za pow powom.

Každým dňom pokračuje aj výstavba snowparku v Jasnej, ktorý by mal obsahovať viacero skokov a jibových platforiem doplnených o zaujímavé a kreatívne prekážky. S prvým masívnejším snežením, ktoré sme spomínali prichádza aj prvá tragédia a tragické úmrtie v žľabe.

FEBRUÁR:

Úvodná väčšia nádielka snehu vyháňa Jasňákov stále vyššie a ďalej a vznikajú prvé príjemné pow fotky.

Snowparky budujú aj menšie strediská ako Ski Makovica, Ski Košútka, alebo Stará Ľubovňa, Oravská Polhora. Samozrejme pokračuje aj Bloody Thursday s deviatou epizódou, desiatou epizódou a jedenástou. Začiatkom februára sa odjazdila ďalšia mestská snb akcia a to Big Air v meste.

13.-14. februára 2015 oslavujeme 15. ročník Snowboard Festu. Oslava sa koná na Štrbskom Plese a je veľkolepá. Koncom mesiaca sa taktiež odjazdí akcia YRC Freestyle Battle, kde sa jazdí aj na Slovensko netradičná prekážka. Nabitý kalendár pokračuje troma akciami v jeden deň a to 28.2 - Zuberská Foršta vol.5, Party in da Park a Take a Deck vol.4.

Snowpark v stredisku Jansá - Nízke Tatry ste si mohli oshrediť v plnej kráse! Koncom februára v tom istom stredisku prebieha príjemná DC Shred session. A do tretice Jasná, kde koncom februára - začiatkom marca prebehnú freeride preteky.

MAREC:

Marec začína zaujímavo a to neštandardným prerobením skoku na Štrbskom a nie práve zmysluplnou testovačkou skoku. Tento krok vyvolal búrlivé reakcie a diskusiu.

Samozrejme pokračujeme s Bloody Thursday - dvanástou epizódou, trinástou a štrnástou. Aj na Donovaloch nájdete príjemné prekážky na jazdenie.

Čo sa týka súťažného jazdenia v tomto mesiaci nás čakalo hneď niekoľko akcií, no ale až k jeho záveru. SAS Štrbské Pleso, FIS EC na Štrbskom Plese a Hippin & Chillin.

Z editov nás zaujalo netradičné jazdenie Viktora Vargu a snowboarding v podzemí spojený s klutúrou Spots 3. Na Donkách vyrástol corner a na Štrbskom Plese sú jazditeľné dve skokové platfromy.

Masívne sneženie nás zasiahlo na prelome marca a apríla a bolo naozaj masívne! Neopísateľné zážitky a najlepší pow sezóny.

APRÍL:

Štvrtý mesiac roku 2015 priniesol znova kopec akcií, snehu, editov a zábavy na snehu. Pokračovala Bloody Thursday pätnástou epizódou a záverečnou šestnástou, ktorá bola v najväčeom štýle.

Čo sa týka akcií, prebehli Juniorské majstráky Slovenska a SAS pohár. Obe akcie sa konali v stredisku Jasná - Nízke Tatry.

ODdýchuť od bodov a zlých rozhodcov ste si mohli na Spring Sessions. Prvá sa konala v Jasnej. A práve tam vznikol zaujímavý setup prekážok aj s u-rampou. Ako druhá jarná session sa odjazila tá na Štrbskom Plese.

Záverom zimy 2014/2015 sa mal ešte v Lomnickom Sedle odjazdiť prvý slovenský Banked Slalom, no poveternostné podmineky to nedovolili.

My hodnotíme zimnú sezónu 14/15 ako úspešnú. Zúčastnili sme sa viacerých dobrých súťaží, užili príjemné sessions v Jasnej a na Štrbskom a zaprášili vo veľkom štýle. Samozrejme, že by to mohlo byť aj lepšie... ale končiť sezónu 3. mája na Slovensku sa často nestáva.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: zima slovensko akcie

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!